Hetvenöt gyerek, miután önkéntes alapon kitisztította a sepsiszentgyörgyi szakszervezeti művelődési házat, összeadott 5–5 lejt, hogy kibéreljen egy megfelelően felszerelt konferenciatermet, és tanácskozásra hívták a polgármesteri hivatal, a rendőrség, a prefektúra, a katasztrófavédelem, az egészségügy, a Tega és a környezetvédelem képviselőit, ám a Tegán kívül senki, de senki nem tisztelte meg őket azzal, hogy legalább megjelenik.
Úgy látszik, hogy rajtunk kívül senkit sem érdekel, hogy mi legyen a sorsa a Sepsiszentgyörgy központját elcsúfító, már-már közveszélyes épületnek – állapította meg nem kis keserűséggel a hangjában Balázs Dániel, a Kovászna Megyei Környezetvédelmi Tanács nevű civil szervezet vezetője. A Puskás Tivadar Szakközépiskola végzős diákja azt mondja: a meghívókat három hete küldték ki, de a Tega igazgatóján kívül senki sem jött el. A gyerekek „puccba öltözve”, fehér ingben, nyakkendőben, szoknyában, magas sarkú cipőben várták a város és a megye „nagyjait”, de hiába.
– Száztíz önkéntes hívó szavát nem hallják meg az illetékesek, nem érnek rá péntek délután ilyen kicsiségekkel foglalkozni. Miután három hete mindenkit meghívtunk, termet béreltünk, ma, bokros teendőikre hivatkozva, egyenként mondták le a részvételt. Ebből is látszik, hogy mennyire érdekli őket a művelődési ház, mennyire tartják fontosnak több mint száz fiatal önkéntes munkájának támogatását – mondta el Balázs Dániel.
A gyerekek, akik szabályszerű, fotókkal illusztrált, tízoldalas jelentést állítottak össze, ismertették ennek tartalmát, és – jobb híján – megküldik az illetékes hivataloknak.
A Környezetvédelmi Tanács elnökét péntek délelőtt hivatalában fogadta Antal Árpád. A sepsiszentgyörgyi polgármester nyitottan viszonyult az ügyhöz, de elmondta: az ingatlan nem képezi a város tulajdonát, és jóllehet milliókkal tartozik a városnak, átadni sem hajlandók.
Mircea Ştefan, a művelődési ház volt igazgatója ennek ellenkezőjéről próbálta meggyőzni a jelenlévőket. Szerinte a polgármesteri hivatal jogtalanul szabott ki terület- és ingatlanadót a művelődési házra, mert „az nem a város, hanem az állam tulajdonában lévő területen áll”. A polgármesteri hivatal „elijesztette” a művelődési ház bérlőit, mert felszólította őket, hogy a bért, az adótartozás nevében, egyenesen a helyi pénzügynek fizessék – állította a volt igazgató. Azt mondta: őt nem terheli semmi felelősség, hogy tönkrement az épület, mert „ő jelezte a bukaresti központnak”, hogy befejezte a tevékenységét, és 2012-ben bezárta a házat, s elment nyugdíjba.
Amint ismeretes, a környezetvédelmi tanács több mint száz önkéntese a közlemúltban rendet csinált a szakszervezetek művelődési házában. Az általuk készített fotók tanúsága szerint szeméthalom, penész, szétvert bútorzat, szétdobált könyvek, egyetemi okiratok minden személyes adattal, letört fűtőtestek, kitépett kábelek fogadták, nem is szólva a valamikor titkos polgárvédelmi központról rádióadókkal és térképekkel, amelyek illetéktelen felhasználásáért, nem is olyan nagyon rég, jó sok év börtönt lehetett kapni…
Varosvezetoseg hozzaallasan ,meg sem lepodik senki. Sajnos az Eloljarokat ebben az esetben nem dicsekedni (lasd a cikkekekt: villanyhalozat, ipari park, stb stb) hivtak hanem egy egyszeru beszamolora az Onkentesek reszerol. Nem tettek tiszteletuket a Vezetoseg. Szegenysegi bizonyitvanynak lehet minositeni ezt a hozzaallasukat. SZANALMASAK MINDANNYYYIIIAAAANNNN!!!!!!!!!!!!!!!!