Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bővítik a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi eseteket fogadó egységét, hozzáférési útvonalat alakítanak ki a mentőautóknak – döntötték el a Kovászna megyei tanács pénteki, rendkívüli ülésén.
Tamás Sándor szerint a bővítés már nagyon esedékes volt, hisz a sepsiszentgyörgyi kórház 1975-óta működik megyei kórházként, és évtizedekig semmit nem javítottak rajta. Az intézmény „2005-ben vált építőteleppé”, és a munkálatoknak még most sincs vége – tette hozzá a megyei tanács elnöke.
– A lakosság egészségügyi ellátása fontos számunkra, minden forrást be fogunk vonzani, hogy minél magasabb szintű legyen – nyilatkozta Tamás Sándor.
A tanácselnök hozzátette: ezzel párhuzamosan, saját költségvetésből helikopter-leszállópálya építését is tervezik a kórház területére, amely szintén a sürgősségi ellátást szolgálja.
– A megyei kórházban működő sürgősségi osztályon közel hetvenen dolgoznak, évente 35 ezer beteget látnak el. Bővítés után a sürgősségi egység eddig 400 négyzetméteres hasznos felülete 1000 négyzetméterre nő, az új épületé ugyanis 600 négyzetméter. Személyzetbővítésre is sor kerül, elsősorban szakorvosokra lesz szükség, ugyanis szétválasztanánk a gyerek és felnőtt sürgősségi ellátást, valamint imagisztikai (röntgen, CT) vizsgálatokra is lehetőség lesz majd a sürgősségen – mondta el András-Nagy Róbert, a kórház menedzsere.
Tavaly zárult le a megyei önkormányzat nagyléptékű európai uniós pályázata, amelynek köszönhetően megerősítették az épületegyüttes szerkezetét, tervezési és épületgépészeti munkák zajlottak, valamint új orvosi felszereléseket és berendezéseket is vásároltak, összességében hatvanmillió lej értékben.