Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Évről évre nő a háromszéki „vastehenek” száma, már olyan vállalkozó is akad, aki Brassó megyében működtet jelentős számú tej-automatát – tudtuk meg dr. Sikó-Barabási Sándor megyei főállatorvostól.
Míg 2015-ben 20 darab „vastehén” üzemelt Kovászna megyében, addig ezek száma a következő évben már 12-vel gyarapodott, illetve idén a meglévők mellé még egyet üzemeltek be. Az említetteken kívül egy vállalkozó 6 tejautomatát Brassó megyében is működtet.
– Sepsiszentgyörgyön 16, Baróton 3, Kézdivásárhelyen 12, Bodzafordulón 2 gép működik. Kovásznán nincs: az itteni vállalkozó látja el a brassói vasteheneit – részletezte dr. Sikó.
Arra a kérdésünkre, hogy megéri-e a gazdáknak tejautomatát működtetni, a szakember kifejtette, egy gépnek körülbelül 60 literes tartálya van, és átlag 2,5 lejt kóstál az innen „lecsapolt” tej litere, továbbá a gazda már este kézbe veheti a befolyt pénzösszeget. Ezzel ellentétben a felvásárlók literenként átlagban 70-80 baniért veszik át a háromszéki gazdáktól a tejet, a pénzt pedig később utalják, de arra is van példa, hogy az összeg felére terméket adnak.
Az ide vágó szabályzat értelmében a gépeket kimondottan saját, az állategészségügy által engedélyezett farmról lehet feltölteni, így a hatóságoknak könnyebb a minőség ellenőrzése.
– Folyamatosan mintákat veszünk az automatákból, ennek ellenére a jogszabály is kimondja, és mi is úgy tartjuk, hogy fogyasztás előtt fel kell főzni az onnan vásárolt tejet – figyelmeztet dr. Sikó.
Amúgy idevágó panaszokat Háromszéken nem jegyeztek az illetékesek, csupán tavaly történt egy incidens, amikor egy megyeszékhelyi automatában E-coli baktériummal fertőzött tejet találtak a hatóságok, de a gondot hamar orvosolták.