A volt mezőgazdasági (traktor) iskolában nem lenne hely, délután sem, mert a Sapientia EMTE mezőgazdasági kara működik benne. Délután is. Már 8 év óta.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Sepsi Dual néven elindított konzorcium-projektre, illetve a duális oktatást újabb szintre emelő campus létrehozására az Országos Helyreállítási Program keretéből közel 115 millió lejes (áfa nélkül) támogatást igényelnek, illetve a város a megvalósításhoz 16,8 millió lej önrésszel és az összes, pályázati keretből el nem elszámolható költség kifizetésével járul hozzá. A konzorcium vezetője a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, de társult a megyei tanács, továbbá a Puskás Tivadar, Berde Áron és Constantin Brancusi szaklíceum, a Babes-Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozata, az OTP Bank, a Gospcom, a Tega köztisztasági vállalat, valamint több magánvállalkozás: Bertis, Park Hotel, Compact, Inter Domo és Pro Vitam magánklinika.
A támogatásból a város sepsiillyefalvi kijáratánál, a volt tyúkfarm két és fél hektáros területén húznának fel két épületet, de a komplexum része lenne egy sportterem, illetve szobákat is magába foglalna. A kapacitását 300 tanulóra szabták, ehhez még 40–60 fős tanári állomány, illetve 15–20 fős adminisztratív és kisegítő személyzet alkalmazása lenne szükséges.
E terület szomszédságában egy egész új városrészt tervez a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, ahol főleg fiataloknak szánt lakások épülnének, de zöldövezet, játszótér és bölcsőde is része az elképzeléseknek. Ehhez azonban előbb el kell takarítani a tyúkfarm épületeit, amelyekben jelenleg még különféle kisebb cégek működnek.
A volt mezőgazdasági (traktor) iskolában nem lenne hely, délután sem, mert a Sapientia EMTE mezőgazdasági kara működik benne. Délután is. Már 8 év óta.
Ha 2 váltásban tanulnak, akkor hány hallgató van ott? Gondolom, egy-egy váltásban elfér kb. 200-300 hallgató. Sajnos a BB egyetem termei nincsenek ilyen jól leődve, mert bérbe adták néhány termet más tevékenységnek is.
Nem így működik ez. A hallgatók nem „váltásban” tanulnak, ez nem elemi oskola, ahol valamikor, pl. a Ceu-időben még lehetett – muszájból, teremhiány miatt – váltásban tanítani: és akkor sem volt jó, mert fárasztó volt diáknak-tanárnak egyaránt. Az eredmény, sajnos, látszik az istenadta nép műveltségi szintjén. Az egyetemen, egyetemeken a legtöbb terem szaklaboratórium, tele méregdrága eszközökkel, műszerekkel. Képzelje el, mi lenne ott, ha beeresztenének oda korai tizenéves kölköket, akik a fegyelemmel és felelősségtudattal igencsak hadilábon állnak?
A volt mezőgazdasági (traktor) iskolában nem lenne hely délutáni tanításra ? Igy növelni lehetne az épület kihasználtságát és csökkenteni lehetne a fűtés számlát és még közszallitas is van az iskola közelében. Ha a város azt a felét bővíteni készülnek, akkor az az egysavos út, járda nélkül bizony veszélyes lessz és forgalmi dugó keletkezik majd.