Korszerű húsipari csomagolócsarnokot avattak Kilyénben
Korszerű gyárépülettel és újabb lendülettel vág neki az idei évnek a Dio Panprod Kft...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A paradicsomprogram sikerén fellelkesülve gyapjúprogramot indított a mezőgazdasági minisztérium. A juhállomány nagyságához képest viszonylag kevesen érdeklődtek, ezért a jelentkezési határidőt október 1-jéig meghosszabbították.
A de minimis típusú támogatás lényege, hogy minden eladott kilogramm gyapjú után az állam további egy lejt ad a gazdának. Kovászna megyéből ezidáig 80 gazda nyújtotta be a mezőgazdasági igazgatóságra a szükséges dokumentációt.
Könczei Csaba azt mondja: ez ismét egy jó kezdeményezése a minisztériumnak, de egyelőre nem eléggé ismert.
– Kevesebben jelentkeztek, mint amire számítottam, de lehet, hogy nem sikerült kellőképpen népszerűsítenünk. Abban bízom, az emberek előbb-utóbb rájönnek, hogy nem csak tisztességesebb, hanem gazdaságosabb is, ha rendesen „lepapírozva” értékesítik a gyapjút, mert azaz egy lej is számíthat – vélekedik a Kovászna Megyei Mezőgazdasági Igazgatóság vezetője.
Az igazgató szerint az eljárás mindenképpen előrelépést jelent. A mostani gyakorlat ugyanis az, hogy jön a begyűjtő, megegyezik a gazdával, „ad valamennyi pénzt”, s azzal annyi, s még ez is jónak számít, mert van, akinek a nyakán marad a gyapjú. <<