A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A prefektus pontos számokkal is szolgált arra nézve, hogy milyen fajta dokumentumok törvényességét vizsgálták. A tavalyi évre vonatkozó jelentés szerint a Kovászna megyei tanács 237 határozatát és Tamás Sándor tanácselnök 380 elnöki rendeletét a prefektúra jogászai 100 %-ban törvényesnek találták. A városok, községek helyi tanácsainak 4449 határozatából 83-at vétózott meg a hivatal, illetve kérte annak kijavítását vagy visszavonását. Ez 79 esetben megtörtént, 4 esetben perre került a sor.
Ugyanígy, a megye összes polgármesterének összesen 12846 rendeletéből 190-et kellett visszautasítani azért, mert nem feleltek meg a törvényeknek (ezeket szintén visszavonták vagy javították) de perre csak egyetlen egy esetben került sor. A helyi önkormányzatok által hozott határozatok esetében a leggyakoribb hiba, hogy nem hivatkoznak a döntés alapjául szolgáló jogszabályra, viszont annak például törvényszéken kell eldőlnie, hogy joga van-e egy helyi tanácsnak a hétvégi túlórákért kétszer annyi szabadidőt adni a polgármesteri hivatal alkalmazottainak (közigazgatásban nem, állítja a prefektus) vagy egy városnak engedélyezni egy játszótér működését, magyarázta a kormánymegbízott. Az egyetlen vitatott polgármesteri rendelet pedig arra vonatkozott, hogy egyik község elöljárója – törvényes alap nélkül – húsvétra pénzbeli „ajándékot” adott saját hivatala alkalmazottainak.
Mindet összevetve, az összesen 17912 közigazgatási okiratból végül öt bizonyult jogszerűtlennek és maradt is az, ezek 0,027 %-os aránya vélhetően példátlan az országban.
Ugyanígy, a tavalyi évben a prefektúrához és a két alárendelt egységéhez, az útleveleket, illetve a jogosítványokat kibocsátó hivatalokhoz intézett beadványokról is statisztika készült. Ezek szerint tavaly összesen 1068 petícióval fordultak az említett hivatalokhoz, ezeknek javarészét (945-öt) természetes személyek fogalmazták meg. 934-re a törvényes határidőn belül választ adtak vagy megoldást találtak, (bár ez egyes esetekben azt jelentette, más, a megoldásban illetékes hivatalok felé kellett átirányítani a kérelmet), 114 esetben nem sikerült eleget tenni a beadványban megfogalmazott kérésnek, 6-ot pedig ejtettek, a többi megoldása folyamatban van.
A jogosítványokat kibocsátó hivatalhoz különösen sok, 864 petícióval fordultak a polgárok. Tavaly év végén ugyanis különösen sok jogosítvány járt le, nem mindenkinek sikerült volna azt a lejárta előtt megújítani, mert feltorlódtak a kérelmezők, nem kaptak időpontot. De azért is külön folyamodtak a hivatal vezetőségéhez, hogy a sikeresen letett elméleti vizsga után valamilyen sürgető ok miatt (pl. a szülőket kell orvoshoz hordozni az autóval) hamarabb is letehessék a gyakorlati vizsgát, ne kelljen kivárni sorukat. A várakozási idő ugyanis a két vizsga között általában 2 és 10 hét között van, jelenleg két és fél hónap.
A prefektúrának, illetve annak jogi osztályának 203 esetben címeztek beadványokat, 94 esetben a földvisszaszolgáltatás volt azok tárgya.
Az értekezlet második felében Daniel Predicioiu alezredes, a Kovászna Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU) vezetőjének első helyettese számolt be az intézmény tevékenységéről és válaszolt az újságírók kérdésére.
Fotó: Kovászna Megyei Prefektúra
Kéz kezet mos!!!