Nem a jutalomért, hanem az adás öröméért lelkesednek a gyermekek
Ötödik alkalommal hirdette meg a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi szerveze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Száznál is több iskolás jelent meg csütörtökön a székelyszáldobosi közbirtokosságnak jóval Erdőfüle felett található, Hályagnak nevezett erdőrészén azért, hogy egy korábban széldöntés által letarolt, mintegy félhektáros területet facsemetékkel beültessenek.
A Venczel József nevét viselő, csíkszeredai– egyébként erdész szakmunkásokat és erdészeti technikusokat is képező – szakközépiskola diákjai a helyszínen levő szakemberek utasításai után jókedvvel fogtak neki az ültetésnek. Voltak, akik a lyukakat vágták, mások a csemetéket helyezték bele azokba. Az idő is kedvezett, így akár egy hasznos, szép kirándulásként is elkönyvelhették a diákok a napot, melyhez díszletet a szép környezet szolgáltatott, s melynek végén a néhány társuk által gondosan elkészített, ízletes tokány várta őket.
A székelyszáldobosi közbirtokosság és a csíkszeredai iskola közötti közreműködés nem új keletű – tudtuk meg Kolumbán Jánostól, a közbirtokosság elnökétől, valamint az erdőfülei származású Dobai Dénestől, az iskola oktatómesterétől. Az már évek óta tart, és mindenkinek jó: egyrészt az iskola örvend a lehetőségnek – a diákok van, ahol gyakorlatozzanak –, másrészt az amúgy Erdővidék szintjén egyéb tekintetben is élen járó közbirtokosság tevékenységei széles palettájához az ifjúság környezettudatosságra nevelését, szakmai tanítását is csatolhatja.
Ugyanis a székelyszáldobosi közbirtokosság az egyetlen Erdővidéken, melynek saját cége van: az 1800 hektár erdőből és 600 hektár legelőből álló vagyonuk tizennyolc állandó alkalmazottnak biztosít munkát a fák ültetésétől, nevelésétől egészen a faanyag feldolgozásáig – újságolta az elnök.
A csemeteültetésen jelen volt Benkő Lehel, a székelyszáldobosi közbirtokosság erdeit kezelő Baróti Magánerdészet igazgatója is. Elmondta, a tavalyi széldöntés négy erdővidéki közbirtokosság erdeit érintette, a viharban összesen 50 ezer köbméter fa került „földre”. Az érintett erdőrészeket két év alatt tervezik facsemetékkel újraültetni. <<
Csemeteültetés Zágonban A Zágoni Magánerdészet csemetetültetést április 13-án, 18-án és 19-én szervez a Zágoni Polgármesteri Hivatal legelőjén négy intézmény bevonásával. A csemetéket a Mihai Eminescu Trust alapítvány biztosítja, az ültetés költségeit a zágoni polgármesteri hivatal állja, a Zágoni Magánerdészet biztosítja a szakfelügyeletet, továbbá az ültetésen részt vesz 150 diák a zágoni és papolci iskolákból és más önkéntesek. Három hektár terület beerdősítését tervezik 15.000 erdei facsemetével. Érdeklődni Porzsolt Levente erdészetvezetőnél (tel. 0732.500.751) lehet. |
Ajánlok egy jó témát, ha nem írják meg, akkor csak valamilyen érdek lehet középen. Hallom, hogy az a kevés gazda, aki még szarvasmarhát tart, el kell adja az állatait, mert a Kézdi tanács kisajátította az oroszfalvi legelőt. Sokunkat érdekelne, még akkor is, ha nem tartunk állatot, hogy erről a döntésről miért nem ejtenek meg közvitát, sajtótájékoztatót, hogy tudjuk miért döntöttek így, kinek vagy minek szánják a területet? Csak azt ne mondják, hogy Bukarest miatt nem lehet megőrizni a területet. Szerintem, amíg az utolsó gazda, azaz az utolsó mohikán nem mond le önként a legeltetésről, addig senki testületnek nincs joga dönteni a feje felett. Kérdezzenek rá, adjanak magyarázatot, a legelő nem a nyakkendősök birtoka, de nem áll messze a gyanú, hogy felsőbb érdekek pályáznak a területalapú támogatásra. Miért ne, az előző bérlőnek is jól ment dolga, a csipke az égig nőtt, bárki láthatta, amikor borvízért ment, de senkit nem zavart, hogy a kóróktól az állatok füvet keveset láttak, ám a támogatást nem dobták a hátuk mögé. Kézdi tanács meg szavazott, helyzet kivizsgálásra sosem futja az időből, akárcsak most is, döntöttek a gazdák kizárásával. Legalább a sajtó világosítsa fel a közvéleményt.