Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A városháza márciusban hirdette meg a nyelvtanfolyamokat, amelyeket a nyár folyamán és ősszel, két turnusban szándékoztak megszervezni. Augusztus elejéig véget értek az első, hibrid rendszerben, azaz online és személyes jelenléttel is zajló tanfolyamok, melyek után kiértékelő beszélgetések következtek. A zárómérleg egyértelműen pozitív volt – vélekedett Vargha Fruzsina alpolgármester.
A hat indulóból négyen fejezték be a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Nyelvi Intézetének oktatói által tartott magyar nyelvtanfolyamot. Mint arról a magyarul tanuló csoporttagok beszámoltak, kedvező volt számukra a hibrid oktatási forma, így család és munkahely mellett is részt tudtak venni az órákon. A magyar társalgást illetően még kevésbé magabiztosak, de sokkal többet értenek a nyelvből, mint eddig, ami a munkájukban is nagy hasznukra van, hiszen többen foglalkoznak ügyfélfogadással valamelyik intézményben, cégnél.
A románul tanulók többen (9-en) voltak, és több óhajt is megfogalmaztak a tanfolyam zárása után. A 3 hónapos nyelvtanfolyam túl intenzívnek bizonyult egyeseknek, azt kérték, terjesszék ki öt hónapra az időintervallumot. Ugyanakkor azt is igényelték, hogy több szinten szervezzék meg a nyelvtanulást, azaz legyenek kezdő és haladó csoportok, mert eddig is felmerültek problémák a hozott tudás mennyiségéből fakadóan. Erre is pozitívan reagált az alpolgármester, szándéka szerint hosszabb jelentkezési időt hirdetnek majd, ami vélhetően több jelentkezőhöz vezet, akikből majd több szinten lehet csoportot alkotni.
Az az igény is megfogalmazódott, hogy szervezzenek a két csoport számára közös programokat, ahol kölcsönösen használhatják egymás nyelvét, mert sokszor az a gond, hogy mivel nem kényszerülnek rá a mindennapi, intenzív nyelvhasználatra, tudásuk hamar megkopik. Az ifjúsági iroda ezen is dolgozni fog, hogy bizonyos rendszerességgel legyenek majd közös programok – ígérte meg a program lebonyolítását szívügyeként kezelő alpolgármester.
Végül a kurzusokat tartó pedagógusok egyes tankönyvek beszerzését javasolták a szervezőknek.
– Augusztusban sor kerül a szabályzat módosítására az igények figyelembevételével, remélhetőleg legkésőbb októberben új lendülettel tudunk nekiindulni a következő csoportokkal – zárta mondandóját Vargha Fruzsina.