Kérdezem én is 1 barátom nevébe, h mibe kerül 1 ilyen újságcikk?! Előbbi hozzászólásom sem jelent meg pedig nem anyáztam!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bakk Zoltán 2007-ben ment Dániába, egy fakitermelő céghez, hogy fenyőültetvényeken dolgozzon. „Sokan azt hiszik, hogy a fenyőfa-termelés nem jár munkával, pedig tévednek, hiszen rengeteg teendő van vele: kell nyesni, permetezni, műtrágyázni stb. Nyolcéves folyamatról beszélünk, és csak a hetedik évben lehet vágni, akkor is a nagyobbakat, azért, hogy a többi levegőt kapjon” – avatott be a részletekbe.
A szentkatolnai fiatalember kinti munkája alatt kapott kedvet arra, hogy idehaza értékesítse a a nordmannfenyőt (Abies nordmanniana), ugyanis Dániában számos olyan kamion megfordult, aminek Romániába volt az úti célja. Hangsúlyozta, amióta belevágott a vállalkozásba, ő maga választja ki Dániában a portékát; ezeket megvásárolja, majd saját embereivel kitermeli, felpalettázzák, kamionnal hazahozatják, itthon meg értékesíti.
– 2012-ben, amikor először kezdtem árulni karácsonyfát, 300 darabot hoztam, rá egy évre 2 kamionnal 2 ezret, idén pedig már 5500 darabot tervezek értékesíteni. Ezeknek javát a Depo, a Brintex, a Brico vásárolja fel, míg idehaza az udvarról átlag 1700–1900 darabot szoktam eladni – mondja Bakk.
A vállalkozó úgy látja, a fenyőket jobb a saját udvarán áruba bocsátani, törvényes keretek közepette, mintsem a piacon. „Ott sok az adminisztráció, számos pluszpapír szükséges, többek között kell egy erdész, aki igazolja, hogy a fenyők nem lopottak, és így tovább. Egyszer próbáltam piacozni, de negyedannyit sem tudtam eladni, mint odahaza” – részletezte.
Az általa árult dán nordmannfenyők ára 25 lejtől kezdődik, el egészen 120 lejig. Első osztályú fenyőt kevesebbet szokott hozni, mivel a helyiek nemigen engedhetik meg maguknak a 60–70 eurós árat, de azért akad ilyen vevője is. Megjegyezte, a jó karácsonyfát onnan lehet felismerni, hogy sűrű, és megvan a koronája. Elmondása szerint nála csak friss vágás van, most decemberben termelték ki, és ez a fajta fenyő, amit ő árul, hidegben két hónapig is „eláll”, ugyanakkor nem hullatja tűleveleit, hanem elszárad. Annak kapcsán, hogy idehaza nekikezdene-e a fenyőtermesztésnek, elmondta: az itteni vidék és klíma nem alkalmas erre, ezért továbbra is Dániából importálja.
Kérdezem én is 1 barátom nevébe, h mibe kerül 1 ilyen újságcikk?! Előbbi hozzászólásom sem jelent meg pedig nem anyáztam!
Tisztelt hozzászóló, visszanéztem a hozzászólásait december 12-ig és az összes megjelent a véleményfalon. Valami egyéb történhetett. Üdv, admin.
Ez egy tajekoztato jellegu cikk…nem reklam..csak mondom.