Nem a tanfelügyelőség tiszte lenne megoldást kínálni? Tulajdonképpen miért vannak ott?Csak kommentálnak, okoskodnak de konkrét dologra nem tudnak megoldást adni.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kiss Imre érdeklődésünkre elmondta, habár a tanárok próbálják egymást és a diákokat a kibertérben aktivizálni, sajnos, a feladat korántsem egyszerűen, ugyanis országunkban még nincs egy kifejlett rendszere a digitális távoktatásnak.
– Ez egy külön módszer, erre fel kell készülni, meg kell tanulni mind a tanároknak, mind a diákoknak, esetenként a szülőknek is. Az oktatók nem szakítottak meg mindenfajta kapcsolatot a gyermekekkel, a hozzájuk közel álló módszerekkel, Messengeren tartják általában a kapcsolatot, elküldik a leckét, visszaigazolást várnak – részletezte Kiss. – Ez egy nagy kihívás, és fel kell nőni a feladathoz, alkalmazkodni kell.
Kiemelte, ez biztosan megtanítja az országot arra, hogy a következő nagy projekt, amibe Romániának be kell fektetnie, az a digitális oktatási rendszer országos általánosítása, mert lehet, hogy lesznek még ilyen helyzetek, amikor otthonról kell tanulni, ahhoz pedig eszközök kellenek. „Képzett, felkészült tanárok nélkül ez nem lehetséges. Ez prioritása kell legyen az országnak.” — hangsúlyozta.
Hozzátette, ma délutánig minden iskola be kell küldje a tanfelügyelőségnek, hogy milyen típusú digitális eszközöket, platformokat használnak, hogy legyen egy teljes rálátásuk a megyei helyzetre.
Nem a tanfelügyelőség tiszte lenne megoldást kínálni? Tulajdonképpen miért vannak ott?Csak kommentálnak, okoskodnak de konkrét dologra nem tudnak megoldást adni.
A tanárok próbálják, a diákok próbálják, a szülők próbálják egymást aktivizálni a kibertérben. A tanfelügyelőség próbáljon fontosnak látszani. Sajnos, azon túl, hogy a honlapján újralinkeli a minisztérium és a kormány egyébként is nyilvános közleményeit, gyakorlatilag semmit nem csinál.