Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A téli ünnepekre való tekintettel a Kovászna Megyei Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Igazgatóság közleményben hívta fel a fogyasztók, disznóvágás előtt álló gazdák figyelmét pár hasznos tudnivalóra.
Súlyos következményekkel járhat, ha a levágott, otthon a családban elfogyasztott disznó húsát nem vetjük alá semmilyen egészségügyi vizsgálatnak – kongatták meg a vészharangot a szakemberek. A tömeges fertőzés mellett az idevágó törvények is szankciókat szabnak ki a felelőtlenségre – hangsúlyozták.
Éppen az előbb említettek miatt még vágás előtt igényeljük a körzeti állatorvos ellenőrzését, hiszen az állat egészségügyi állapotának felvázolása mellett a köpenyes hasznos tanácsokkal is szolgálhat (például arról, hogy milyen húsdarabot, hová kell elvinni bevizsgáltatásra), ugyanakkor az állatjóléti szabályok értelmében elaltathatja a sertést, hogy az ne szenvedjen.
Abban az esetben, ha az állatorvos megállapítja, hogy a jószág beteg, trichinella-fertőzött a húsa, ne rizikózzunk, és ne fogyasszunk belőle, inkább igényeljük az állami kártérítést (ilyenkor az állat piaci értékét térítik meg, feltéve, ha a sertést szabályszerűen jegyzik az illetékesek).