Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kedden, május 29-én konferencia keretében emlékeztek Domokos Gézára Kovászna Megye Tanácsának gyűléstermében. Az összesereglett, többnyire országos és önkormányzati vezetőkből álló közönség előtt Markó Béla volt szövetségi elnök, Kelemen Hunor jelenlegi elnök és Novák Csaba Zoltán szenátor-történész méltatta és értékelte az irodalomszervező, majd politikussá is előlépő Domokos életpályáját.
A rendezvényre Domokos Géza születésének 90. évfordulója adta az alkalmat, a szervezői pedig az RMDSZ Háromszéki Szervezete, a Kós Károly Akadémia Alapítványa, Kovászna Megye Tanácsa és Zágon Község Önkormányzata voltak. A beszélgetést Tamás Sándor moderálta, közreműködött Nemes Levente színművész is, aki az előadók monológját Domokos Géza emlékirataiból felolvasva tette színesebbé és élvezhetőbbé.
Novák Csaba Zoltán Maros megyei szenátor rövid prezentációjában bemutatta a „`68-as generáció” életét nagyban meghatározó társadalmi és politikai környezetet. Domokos Géza nemzedéke az `50–60-as években szocializálódott, és életpályájuk során mindegyikük kénytelen volt megkötni a maga kompromisszumát a Ceaușescu-féle nacionál–kommunista rezsimmel. Domokos a Kriterion Könyvkiadó jó szervezői képességekkel bíró vezetőjeként ezt a próbatételt sikerrel vette, mivel fontos pozíciója ellenére képes volt hiteles és hű maradni a nemzeti kisebbségi létsorshoz. Ez a kor viszonyai között rendkívüli teljesítménynek számított, hiszen hozzá képest más, jeles erdélyi személyiségek vakon kiszolgálták a jogtipró és egyneműsítő kommunista hatalmat. Novák az erdélyi magyar értelmiség korabeli létállapotát szemléltetve a „láncra vert kutya” párhuzamát hozta fel, ezzel érzékeltetve a népszolgálatban gondolkodók szűk mozgásterét és a rájuk nehezedő komor karhatalmi felügyeletet.
Markó Béla nemcsak az irodalomszervezőt és intézményépítőt méltatta a Kriterion Könyvkiadó első igazgatójában, hanem kitért annak fontos politikai szerepvállalására is. Hiszen a rendszerváltás hőskorában három évig Domokos bábáskodott a szerveződő magyar kisebbségpolitikai szervezet, az RMDSZ mellett. Markó szerint ez komoly teljesítmény, hiszen azokban a kaotikus pillanatokban három évig tartott egy esztendő, akárcsak a mesékben. Szerinte a tisztesség terén mindig helytálló Domokos Gézának az utókor példaképévé kell válnia.
Kelemen Hunor erdélyi magyar sajátosságnak nevezte az emlékirodalmat. Szerinte ezeket az értelmiségi szerzőket – akárcsak Domokos Gézát –, bár különböző korokban éltek, mégis összeköti a közös kisebbségi sors és ennek dilemmáin való gondolkodás. A „Domokos Gézák” helytálltak vállalás-etikájukkal, megtalálták a követendő és jó utat, amin, ha nem muszáj, nem is kell változtatni.
Az előadás végén Domokos Géza fia, Domokos Péter az édesapja körüli személyiségkultusz kialakulásának visszásságaira hívta fel a jelenlevők figyelmét. Az értekezlet után a résztvevők küldöttsége Zágonba utazott, ahol megkoszorúzták Domokos Géza mellszobrát.
Gyönyörű társaság,az Iiescu bát is vissza kéne sírják egyúttal mán.