Az irodaba egymast erik anyian vanak ki kel hozuk a fizetesukot minyat toben vanak mind egy nagy gyarba
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A múlt év meglehetősen érzékenyen érintette a hulladékgazdálkodási vállalatot is, ugyanis a koronavírus folytán csökkent a cégek által termelt szemét, de nőtt a lakosságtól begyűjtött hulladék mennyisége – mondta el érdeklődésünkre Zonda Balázs igazgató, akivel kiértékeltük az elmúlt évet, és az ideire várható változásokról is beszélgettünk. „Márciusban, amikor életbe lépett a kijárási tilalom, az életünket megbonyolította a számlázás, de szerencsére a lakosság gyorsan átállt online fizetésre, a befizetések 60-70%-a alternatív módon történt. A vállalkozásoktól tavaly 250 tonnával kevesebb hulladékot gyűjtöttünk be, viszont az összesen begyűjtött hulladék 112 tonnával volt több, mint 2019-ben. Pozitívum, hogy nőtt a szelektíven begyűjtött hulladék mennyisége az előző évhez képest” – magyarázta az igazgató.
A cég vezetője elmondta, tervezett beruházásaik 80 százalékát meg tudták valósítani, vásároltak öt hétköbméteres konténert és egy szállítót, ugyanakkor bővítették a zárható tárolók számát. „Három zárható hulladéktárolót építettünk, pár napja üzemeltünk be egyet a Margaréta utcában. Ott adódtak gondok, mert nagyobb a lakóközösség, de igyekszünk orvosolni ezeket. Folyamatban van a Fecske utcában lévő sziget bezárása, de folytatni szeretnénk a hasonló szigetek kialakítását” – mondta.
Jelenséggé vált, hogy eléggé sok építkezési hulladékot gyűjtenek be, ami nem minősül lakossági szemétnek: 2020-ban 642 tonna szuvat érkezett be a telepre, zömében a tömbházak környékéről, amihez hozzájött még 40 tonnányi bútor, amit a lomtalanításokon kívül vittek be a cég munkatársai. „Szeretnénk bevezetni egy új szolgáltatást, ún. big-bag zsákokat fogunk azok számára biztosítani, akik építkezéssel foglalkoznak. Jelenleg konténereket lehetne erre célra bérelni, ezek mellett díj ellenében egyköbméteres zsákokat lehet kérni, amelyek ha megtelnek, elszállítjuk. Remélem, így sikerül egy kicsit visszaszorítani a kukák mellé leöntött építkezési anyagok mennyiségét” – reménykedik az igazgató.
Kénytelenek a szolgáltatási díjon is emelni, az erről szóló tervezetet benyújtották az önkormányzathoz. „Több dolog miatt szükségessé válik a díj személyenkénti egy lejjel, kb. tíz százalékkal való emelése. Egyik az, hogy január 13-tól megemelkedett a minimálbér, ami 100 ezer lejes kiadást jelent számunkra, emellett az állam felé fizetendő egyik díj havi 0,12%-ról 0,2%-ra emelkedett, ez 5000 lejes pluszkiadást jelent a cégnek. Ugyanakkor a lerakó tonnánként 9,9 lejes (+áfa) kiigazítást kért, ez is 50 ezer lejjel terheli a céget” – magyarázta. Kézdivásárhelyen a tavaly 4492 tonna kommunális hulladék gyűlt be, a szelektíven leadott mennyiség pedig 2373 tonnát tett ki, ez 48 tonnával több, mint 2019-ben. A Gosp-Com Kft-nél 66-an vannak alkalmazásban.
Az irodaba egymast erik anyian vanak ki kel hozuk a fizetesukot minyat toben vanak mind egy nagy gyarba
Igy lehet könnyen nyereségre szert tenni, máris virágzik a Gosp-Com !!! A fogyasztó az soha nem számit, csak fizessen…
Nyuzzak csak a parasztot !!!
Ezelott 10 evvel alig lattal egy par szemelyt az irodakba,na de most egymas hegyen hatan persze a mi hatunkon.
A nyugdijasoknak hol emeltek mennyit tudnak szemetelni ha meg gyogyszere sincs penzuk
arrol nem beszel hogy mennyi a fizetesuk no nem amunkasoknak; az onkormanyzat ezt kellene megvizsgalja amikor a szemet dragitasahoz kerik a tanacsosok jovahagyasat