Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem alkotmányellenes-e egy kicsit, hogy megpróbálják megszabni, hogy az idős emberek hánytól hányig mehessenek szavazni – tettük fel a kérdést a volt alkotmánybírónak.
– Megmondani, hogy ki, hánykor menjen szavazni, az nem kicsit alkotmányellenes, az messzemenően alkotmányellenes. Az alkotmányban az alapvető jogok között ott szerepel a szavazati jog, a törvényben pedig rögzítve van, hogy a szavazás napján reggel héttől este kilencig lehet szavazni. Akkor mit akarnak ezen szabályozni? Már többször belebuktak abba, hogy kormányrendelettel akarták korlátozni az alapvető emberi jogokat, és az alkotmánybíróság mind ahányszor figyelmeztette őket, hogy azt csak törvénnyel lehet. A különbség az, hogy véleményem szerint ebben az esetben törvénnyel sem lehetne valamilyen idősávra szűkíteni az állampolgárok azon jogát, hogy éljenek szavazati jogukkal – magyarázza Puskás Bálint.
A volt alkotmánybíró szerint „az mese”, hogy ezzel valakinek az egészségét óvnák, hisz így nagy valószínűséggel éppen hogy zsúfoltság alakulna ki azokban az órákban, amelyekben „engednék” szavazni az időseket. Ha ugyanis a 60 évnél fiatalabbaknak „megtiltanák”, hogy az adott idősávban voksoljanak, ugyancsak alkotmányellenes lenne. Sokkal inkább valószínű, hogy így próbálják „kivédeni”, hogy a 40 százalékos nyugdíjemelés elmaradása miatt csalódott idős emberek „kitöltsék rajtuk bosszújukat”.
A kormány járványügyi óvintézkedései szerint az idős személyek csak bizonyos idősávban adhatnák le voksukat.