Sehol, mert sok a bla-bla, de azonkivül semmi.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egy hónap telt el az iskolakezdéstől, ám a háromszéki kisdiákok még mindig nem kapnak tejet és kiflit az iskolában. Továbbra is a közbeszerzés a gond.
Kovászna megyében tavaly egyáltalán nem részesültek ebben a programban a gyerekek, és annak ellenére, hogy mintegy 24 ezer kisdiák számára jár tej, kifli és alma, idén sem működik a kormány által előírt program, mely szerint hetente ötször pékterméket, kétszer gyümölcsöt vagy zöldséget, háromszor tejterméket kellene kapniuk a kisdiákoknak, a napi értékhatár pedig 2,05 lej.
Henning László szerint az utolsó pillanatban hozott jogszabály-módosítások okolhatók emiatt, csak a tanév kezdetétől legalább ötször módosították a módszertant, így a tenderfüzetet is. A megyei önkormányzat alelnöke arról tájékoztatott, hogy múlt pénteken végre sikerült meghirdetni a licitet, de egyetlen cég sem jelentkezett, így újra meghirdetik. Meglátása szerint a legjobb az lenne, ha decentralizálnák a folyamatot, és a megyei önkormányzat hatáskörébe kerülne a program. Ezáltal a helyi vállalkozók is beszállhatnának a programba, a gyerekek pedig frissen sütött pékárut, tejet kapnának nap mint nap.
Ugyanakkor a megyei tanács alelnöke az after-school típusú oktatást és élelmezést szorgalmazná, így a délutáni oktatás mellett meleg ebédben is részesülnének a gyerekek. Erről már felmérést is készítettek, és mind a szülők, mind a tanítók egyaránt igényelnék a programot. Jelenleg a vidéken zajló after-school program költségeinek 25–25 százalékát Kovászna Megye Tanácsa és a helyi önkormányzatok, 50 százalékát a HEKS és a Diakónia Keresztyén Alapítvány biztosítja. <<
Sehol, mert sok a bla-bla, de azonkivül semmi.
Ha elolvasta a cikket, megérthette, hogy a bürokrácia hókuszpókuszai rettentik el a pályázókat. Ha senki nem látta érdemesnek, miért ment volna bele a kézdivásárhelyi cég egy valószínűleg veszteséggel járó üzletbe? És mire jó az irónikus „híres”jelző, muszály mindent és mindenkit ledorongolni?
Muszáj. Sokat szerepelt a hírekben, tehát híres. A bürokráciáról annyit, hogy ekkora nagy rongyrázással, politikai hátszéllel összehozott tejelő cég ettől a bürokráciától nem szabadna elrettenjen. A megyei tanács mindig szorgalmazta ezt a „veszteséges” üzletet, most akkor mi a baj? A politikai háttérrel létrehozott cég fél a politika által működtetett bürokráciától? S ha ezt valaki megkérdezi már ledorongolja? Nagyon érzékenynek tetszik lenni!
Semmi bajom a céggel, fogyasztom a termékeit.. csak a körítést és a nagy csinadrattát nem szeretem, ami körülveszi. A kézdii szenátor biznisze az egész.. ő jó pénzeket kap belőle, de itt látszik meg, hogy sokat nem ér az egész, ha egy ilyenben nem tudnak részt venni.. hogy akarnak akkor az országos piacon fennmaradni?
Hol van ilyenkor a híres Kézdi Tejszövetkezet?