A választók meghálálják az értük végzett munkát
Az elmúlt évek választásait tekintve, minden alkalommal kitűnik egy felsőháromszéki ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tervek szerint a hónap végén nyitják meg a lécfalvi integrált hulladékkezelő központot, amely hosszú időre megoldja a megye hulladéktárolási gondjait.
Ambrus József, a Kovászna Megyei Hulladékgazdálkodási Egyesület igazgatója lapunknak kifejtette, az évi 50 ezer tonna hulladék befogadására tervezett, az ECO Bihar által működtetett központban nemcsak lerakják a hulladékot, hanem válogatják is, az újrahasznosíthatóakat értékesítik, a hulladéktárolóban keletkező csurgalékot tisztítják, továbbá a zöld hulladékot komposztálják.
– Jelenleg egy hulladéktároló cella (depónia) áll rendelkezésre, azonban szükség esetén két továbbit tudunk építeni. Szigetelt hulladéktárolóról van szó, amelyből a csurgalék (szennylé) nem kerül az altalajba. Ezzel „papíron” húsz évre megoldódnak a megye hulladéktárolási gondjai, azonban úgy vélem, ez az időszak akár negyven évre is kitolható, amennyiben csökken a tárolt hulladékmennyiség, illetve nő az újrahasznosított aránya – véli a szakember. Ehhez a lakosság segítsége is szükséges, hiszen a szelektív gyűjtés a titok nyitja.
Ambrus József elmondta, az újrahasznosítható anyagokat (pillepalack, fém, papír, zöld hulladék) ingyen veszik át, míg az „ömlesztett”, lerakásra kerülő hulladékért fizetni kell, s bár jelenleg felfüggesztették a 80 lejes illetéket, 2019-től azt újra törleszteni kell.
A lécfalvi lerakó több mint egy éve működőképes, azonban a román törvénykezésnek köszönhetően a mai napig nem fogadhat hulladékot. – Túljutottunk a közbeszerzésen, azonban a tevékenység beindításához egy összetett környezetvédelmi integrált engedélyre van szükség, melynek megszerzése hat hónapig húzódik. Minden szükséges dokumentum a birtokunkban van, jelenlegi állás szerint egy hónapon belül működni kezd a lerakó.