Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ha ez országos szinten nem is mindig történt pont így, azaz az újratesztelések során volt eltérés a nyál- és laboratóriumban végzett tesztek eredménye között, Kiss Imre Kovászna megyei főtanfelügyelő fontosnak tartja hangsúlyozni az egyéni felelősséget, amely minden szülőre hárul ez esetben.
Az oktatási és egészségügyi miniszter közös rendelete nem tartalmazza, hogy a tesztelés elvégeztét bizonyítsák a szülők vagy az iskolák – legtöbb helyen a szülőkre hárul ez a kötelesség –, és a számonkéréssel sem bíztak meg senkit, csak a pozitív teszteredményt kell jelenteni az iskoláknak. „Nagyobb csoportok, osztályok szintjén ez időigényes és bonyolult lenne” – vélekedett a főtanfelügyelő. Hozzátette, bár mindig vannak a szülők között olyanok, akik kilógnak a sorból, jelen estben olyanok, akik konokul ellenállnak még ennek a tesztelési módszernek is, de a többség rendben elvégzi a teszteket, és el is várják a pozitív hozzáállást. Mindenkiben tudatosodnia kellene, az idejében történő felismerésen múlhat az, hogy az illető gyermek körül kevesebben fertőződnek meg. Ez érvényes a tanárokra, a személyzetre is, mondta a főtanfelügyelő.
Mióta a jelenléti oktatás már nem szorosan a tanügyi alkalmazottak 60%-os oltottságához kötött, hanem a 3 ezrelékes incidenciaérték alatt minden településen lehetséges, a tanügyiek sem sietnek annyira oltakozni, mint korábban, tudtuk meg.