Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A programot Zsigmond József önkormányzati képviselő kezdeményezte, azzal a céllal, hogy támogassák a Szentgyörgyről elszármazott diákokat, illetve köteléket hozzanak létre a diákok és a szülővárosuk között. A program számos változáson ment át az évek során, az elején csak Sepsiszentgyörgyöt lehetett kutatni, most már a szentgyörgyiek bármit kutathatnak, akik pedig más városból származnak, azok Sepsiszentgyörggyel kapcsolatos dolgozatot kell írjanak – magyarázta Zsigmond József.
Országos szinten egyedi a kezdeményezés, hiszen a diákok bármilyen egyetemen tanulhatnak a világon, és részt vehetnek ezen a pályázaton. Két feltétele van: 35 év alatti korhatár, illetve, hogy a hallgató nappali tagozatos legyen.
– A benyújtási határidő január vége, márciusig értékeljük ki a pályázatokat, és azt követően négy hónapig kapják majd az ösztöndíjat – számolt be a kezdeményező.
Az ösztöndíj kerete 100 ezer lej, ebből 300 lejt kapnak havonta az alapképzésben résztvevő hallgatók, 500 lej jár a mesterképzésen résztvevő hallgatóknak, és 1000 lej a doktori képzésen résztvevő hallgatók számára.
A pályamunkákat ősszel egy konferencia keretében mutatják be, ezen bárki részt vehet, és meghallgathatja a kutatási eredményeket.