Védett lakásokra pályáznának Sepsiszentgyörgyön
Fogyatékkal élők számára létesítene védett lakásokat egyik üresen álló ingatlanában ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bár a legfelsőbb bíróság 2012-ben jogerős ítélettel visszaállította az árkosi Szentkereszty-kastély tulajdonjogát a Jankovich-Bésán család javára, és 2015-ben a tényleges birtokbavétel is megtörtént, a hatóságok egyik pert a másik után indítják az örökösök ellen – mondta el tegnap sepsiszentgyörgyi sajtóértekezletén a család jogi képviselője, Kincses Előd ügyvéd.
Az egyik ilyen perben a pénzügyminisztérium hatalmas összegű kártérítést kér amiatt, hogy az állam állagmegőrző befektetéseket eszközölt a kastélyban, jóllehet ezzel kapcsolatban a vonatkozó 2005/10-es törvény leszögezi, hogy az épületet abban az állapotban kell visszaadni, amilyenben a visszaszolgáltatás pillanatában van.
– Ezzel az állam tulajdonképpen magát védi, hiszen a legtöbb esetben leélték, lerombolták az egykori kúriákat, kastélyokat, és az örökös nem tehetett egyebet, mint így visszavenni – magyarázta az ügyvéd.
Ebben az esetben az államnak „pechje van”, mert valóban történt beruházás (az 1970-80-as években Rab István megyei pártfőtitkár „Ceauşescu kéjlakává” alakította), de nincs törvényes alap ezt behajtani az örökösön. Ezzel együtt, bár mindenféle határidő többszörösen lejárt, egyik pert a másik után indítják a hatóságok képviselői, olyan „kemény” jogi érvekkel, hogy „bezzeg Antonescunak nem szolgáltattak vissza semmit, de a horthysták mindent visszakaptak”. Túl azon, hogy ez nem igaz (az utolsó tulajdonos halotti bizonyítványa szerint is tartalékos hadnagy volt „egy olyan időben, amikor a besorozás nem számított kívánságműsornak”), mégis aggodalomra ad okot, hogy egy állítólag mostanában előkerült dokumentum alapján perújrafelvételt kérnek, és hogy azt ne itt, hanem Galacon folytassák le – mondta Kincses. <<