A választók meghálálják az értük végzett munkát
Az elmúlt évek választásait tekintve, minden alkalommal kitűnik egy felsőháromszéki ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Versenytárgyalás útján értékesítené a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Bodok szálloda épületét. Egy erre vonatkozó határozatot a helyi tanács legutóbbi soros ülésén fogadott el a képviselőtestület.
Antal Árpád polgármester érdeklődésünkre elmondta, az önkormányzat a központi és a helyi sajtóban hirdeti meg az ingatlan eladását, és harminc nap alatt lehet majd letenni az ajánlatokat.
Az induló árat egymillió euróban határozták meg, és ötszázezer eurónyi garanciapénzt is kérnek a vásárlótól, amit öt lépésben kap majd vissza a cég, fűzte hozzá az elöljáró. Az első százezer eurót akkor adják vissza, amikor kiváltja az építkezési engedélyt, újabb százezret, amikor az épület homlokzatának felújítása elkészül, a harmadikat, amikor a működési engedélyt kiváltja, a negyedik részletet, amikor már egy évig működtette szállodaként a létesítményt, és az utolsót, amikor ötévnyi, szállodaként történő működést tud felmutatni.
„Számunkra fontos az, hogy komoly szándékokkal rendelkező befektető vásárolja meg az ingatlant, ezeket a határidőket azért szabtuk meg, mert a városnak az érdeke, hogy egyrészt urbanisztikai szempontból megváltozzon a képe annak az ingatlannak, másrészt, hogy szállodaként is működjön”, magyarázta Antal Árpád.
A város 2014-ben vásárolta meg a hotelt az Olt részvénytársaságtól. A brassói tulajdonosnak ki kellett fizetnie az évek során felhalmozott, 200 ezer eurós ingatlanadó-elmaradást, így akkor gyakorlatilag 550 ezer euróba került az épület.