Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tegnap a svájci HEKS Alapítvány képviselőivel találkoztak és egyeztettek a megyei önkormányzat vezetői a Háromszéken zajló After school-program kapcsán.
Matthias Herren, a HEKS Alapítvány romániai munkacsoportjának az elnöke, Emanuel Țipu, az egyesület romániai alapítványának irodavezetője és Ioan Vlasa, a FAER Alapítvány igazgatója a megbeszélésen elégedetten nyugtázta az Erdély hét megyéjében, köztük Háromszéken is több mint 1500 gyereket érintő, sikeresen zajló program eredményeit. Kovászna megyében az idén a program összértéke 1 millió lej, ennek 50 százalékát a HEKS Alapítvány, 25–25 százalékát pedig a megyei, valamint a helyi önkormányzatok biztosítják.
A tanórák utáni iskolaprogram elindítója és finanszírozója, a svájci alapítvány képviselői Románia viszonylatban hosszú távon gondolkoznak. Terveik között szerepel, hogy a helyi közigazgatási egységek, iskolák és egyházak együttműködésével vigyék tovább a projektet 2018 után is, amelyben a legmeghatározóbb szerepet a megyei és a helyi önkormányzatok töltik be. Szeretnék, ha a délutáni tanítás az iskolai oktatás részévé válna, de természetesen nem akarják a már– leginkább városokon – működő csoportok szerepét átvenni. Ehhez a társadalmi, strukturális változáshoz elsősorban megyén belüli igényfelmérésre van szükség, fejtette ki Matthias Herren.
A találkozón leszögezték, létrehoznak egy szakemberekből álló munkacsoportot, június végéig pedig elkészítik a megyei igényfelmérést. Azt is megbeszélték, hogy a továbbiakban is folytatják az eddig eredményesnek bizonyult együttműködést.
Háromszéken 17 csoportban több mint 350 gyerek részvételével zajlik délutáni oktatás Kovászna Megye Tanácsa támogatásával, ahol a gyerekek a tanítás mellett meleg ebédben is részesülnek.