A garázs alatti terület a városé. A tömbház alatti nem, a lakóház alatti sem. Ugyanakkor kisajátítással azok is bonthatóak. A különbség, hogy egyik esetben kártérítést fizet, másikban nem, mert nincs mire.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A megyeszékhelyi tanács legutóbbi ülésén a vonatkozó határozattervezetet előterjesztő Tóth-Birtan Csaba alpolgármester elmondta: „elég sok gondot okoznak” a garázsok, különösen azok, amelyek 1990 előtt épültek.
– Azt szeretnénk elérni, hogy méltányos, de azonos díjszabás legyen ezekre a garázsokra, illetve azt is, hogy amennyiben az illető területre a városnak fejlesztési terve van, akkor ezeket a szerződéseket – 30 napos felmondási idővel – fel lehessen bontani – magyarázta Tóth-Birtan.
A tanács első körben 248, 1990 előtt felépült garázs esetét próbálja rendezni, és azt tűzte ki célul, hogy tulajdonosaik „körülbelül annyit fizessenek”, mint azok, akik 1990 után, „rendes körülmények között” építettek garázst. Ugyanakkor az új szerződésekbe belefoglalják azt, hogy a megállapodás 30 napos határidővel felbontható, amennyiben az illető területen fejlesztés következik, és ezt a kitételt beiktatják abba a 199 felújított szerződésbe is, amelybe már az új koncessziós díjak szerepeltek, de amelyek érvényessége december 31-én lejárt.
A garázs alatti terület a városé. A tömbház alatti nem, a lakóház alatti sem. Ugyanakkor kisajátítással azok is bonthatóak. A különbség, hogy egyik esetben kártérítést fizet, másikban nem, mert nincs mire.
Ha a garázst le lehet majd bontani, akkor majd a Blokkot és a bármelyik szegény ember házát is le lehet egy határozat által?