Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A sepsiszentgyörgyi tömbházlakások közé kihelyezett kukák száma eggyel csökkent. Nem szám szerint, hanem amiatt, hogy „egybevonták” az eddig külön papírhulladékra szánt (kék) kukát, a műanyag és fémhulladékok gyűjtésére kihelyezett (sárga) kukával. Az illetékesek azt mondják, egyszerűbb és gyorsabb lett a szelektálás.
„A papírt eddig a Tega udvarán külön kezeltük, válogattuk, préseltük. Mióta beindult a lécfalvi központ, minden hulladékot oda kell vinni. A papír, a műanyag és a fém egyaránt csomagolóanyagnak számít, és a központ futószalagján választják szét. A papírt színesre, kartonra, újságra, a műanyag flakonokat átlátszóra, zöldre, barnára stb. – magyarázza Máthé László, a Tega igazgatója. – Ilyenformán fölöslegessé vált, hogy külön papírhordó autó járja a várost, és az embereknek is egyszerűbb lett a szelektálás, annál is inkább, hogy a házaknál az átlátszó zsákokba ugyancsak ezt a három újrahasznosítható hulladékot gyűjtik – teszi hozzá az igazgató.
Ambrus József, a Kovászna Megyei Integrált Hulladékkezelő Központ igazgatója szerint országos szinten a háromszéki emberek „reagáltak a legjobban” a szelektív hulladékgyűjtésre.
– Nem egészen egy év alatt a szelektíven gyűjtött hulladékot a Tegához tartozó 36 közigazgatási egységben 1,2%-ról 17%-ra emeltük, városon, a komposzttal együtt ez 23%. Ugyanakkor az egyre terjedő komposztálás miatt, a faluról begyűlő, a gödörbe letett szemétmennyiség 41%-kal csökkent. Ilyen megye nincs még egy ebben az országban! – mondja Ambrus, aki szerint ez „pénzben is kiszámítható”, hisz 2019-től minden letett tonna hulladék után 80 lejt, 2020-tól pedig 120 lejt kell fizetni.
Tavaly Kovászna megye 50 ezer tonna hulladékot tett le, a számítások szerint idén ez 38 ezer tonnára csökken.