Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Véget ért a Philadelphia Pro Familia Support Egyesület és a Kovászna Megyei Közegészségügyi Igazgatóság közös projektje, melynek keretében a szentgyörgyi Református, illetve Székely Mikó kollégiumok egy-egy negyedik osztályában tartottak a sérült, Down-szindrómás gyermekekkel szembeni érzékenyítő foglalkozást segítő szakemberek.
A záróünnepélyen Lázár Klaudia, a többnyire Down-kóros gyermekek családjait tömörítő önsegítő egyesület „motorja” röviden áttekintette a mögöttük álló tizenegy évet, amibe sok fejlesztő, terápiás foglalkozás elindítása is belefért: gyógytorna, színes kottás zenefoglalkozás, lovagoltatás. Megértő pedagógusok, tanítók segítségével legtöbb esetben a sérült gyermekek inkluzív oktatása is megvalósul, egyelőre elemiben. Hiszen ahogy Ágoston László, a közegészségügy igazgatója is hangsúlyozta, ha „speciális iskolába járnak, speciális otthonokban laknak, hogyan várhatnánk el tőlük, hogy egy nem speciális világba beilleszkedjenek?”
Wagner Erika tanítónő diákjai arról vallottak a színpadon, mit jelent számukra a Down-szindrómás Laura jelenléte az osztályban. A záróeseményt a város sérült gyermekeket magukba fogadó osztályainak fellépése zárta. <<