Ez mind jo, idaig hol voltak?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tamás Sándor azt mondta: minden szinten együttműködésre van szükség, akár Székelyföld tekintetében a három megye között, akár Háromszék és Barcaság között, akár a háromszéki székek, akár az egy széken belüli települések között. Ez utóbbit jelképezte, hogy a sajtóértekezletre meghívták Kökös, Illyefalva, Uzon, Réty, Árkos, Kőröspatak, Gidófalva és Bodok polgármesterét is.
Elhangzott: az együttműködésre már azért is szükség van, mert a 2021–2027-es költségvetési ciklusban a megyeszékhelyeknek jelentős mennyiségű külön pénzkeret áll rendelkezésükre, amennyiben ezt saját kisrégiójuk fejlődésére használják, amiben természetesen benne vannak a környező települések is.
Antal Árpád elmondta: a szakirodalomban fellelhető kifejezések közül (metropolis övezet, növekedési övezet, stb.), neki az „együttélési övezet” a leginkább „otthonos”, mert az kifejezi azt, hogy Sepsiszentgyörgy nem akar „rátelepedni”, a környező falvakra, és nem akarja „bekebelezni” sem azokat. A sepsiszentgyörgyi elöljáró számításai szerint a jelenlévő polgármesterek által képviselt nyolc községből mintegy 2000 felnőtt és 1000 gyerek jár be napi szinten a megyeszékhelyre.
– A 2021–2027-es költségvetési ciklusban szerepel egy olyan lehetőség, hogy a környékbeli településekkel együtt pályázhatunk mobilitási programokra, és ezt ki kell használnunk, hisz olyan „szövetet” alkotunk, amely elválaszthatatlanokká tesz bennünket. Lehetőségünk lesz arra, hogy megoldjuk, hogy ez a 2–3000 ember ne gépkocsival érkezzen reggel nyolckor a városba, hanem jól működő közszállítás biztosítsa a közlekedést, amelyet mellőzhetnek azok, akik a jól kiépített bicikliutakon kerékpárral jönnek – hangoztatta Antal Árpád.
Máthé Árpád árkosi polgármester jelezte, települése a Sepsi Arénával és az épülő házakkal gyakorlatilag egybenőtt Sepsiszentgyörggyel. Hasonlóan nyilatkozott Ráduly István uzoni elöljáró, akinek „oldalára” nem annyira a lakóházak és intézmények, hanem az ipari zóna terjeszkedett ki.
Már csak azért is „közösködnünk kell” – hívta fel a figyelmet Fodor István bodoki polgármester –, mert ezer házszám alatt mégcsak megpályázni sem lehet a gáz bevezetését. Illyefalvi kollégája, Fodor Imre úgy fogalmazott, ez „nem csak egy formális, hanem baráti együttműködés”, amely lehetőséget teremt, hogy „rákészüljünk” a következő pénzügyi ciklusra. Kisgyörgy Sándor kőröspataki polgármester fontosnak nevezte, hogy közösen tegyenek azért, hogy a falu határában lévő „székely Balaton” végre visszakerüljön „jogos tulajdonosához”, hisz az minimális ráfordítással az egész régió turizmusát előre mozdíthatná. Dombora Lehel rétyi polgármester abban is látná a társulás hasznát, hogy a falvak is hozzáférhetnének olyan pályázatokhoz, amelyekhez egyébként nincs lehetőségük.
Ez mind jo, idaig hol voltak?
De a maszkok hol vannak?? 😀
Az csak a közönséges haladónak kötelező. Politikusoknak, csak kampánycélból, ha úgy érzik, hogy jól mutat a fotón, és szavazókat toboroz. 🙂
Választási blabla… hazudtunk, hazudtunk, hazudtunk