Korszerű húsipari csomagolócsarnokot avattak Kilyénben
Korszerű gyárépülettel és újabb lendülettel vág neki az idei évnek a Dio Panprod Kft...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A törvények folytonos változása, az anyagi források bizonytalansága az evolúció törvénye szerint alkalmazkodásra kényszeríti a civil szervezeteket is. A Diakónia Alapítványhoz tartozó Írisz Ház is már többször vizsgázott krízis-menedzsmentből – jelessel.
Az alapítvány célja elsősorban az, hogy értelmes és fizetett munkát biztosítsanak az ott gondozott fogyatékkal élőknek, de ebben nem segíti őket a törvénykezés. Ennek ellenére egy kis csoport a munkaképes sérültek közül részmunkaidőben bedolgozik a Valkesnak, másik takarítócsoportjuk korán reggel teremt patyolattisztaságot a Capitalynál, mások pedig Sepsikőröspatakon, az intézmény farmján kertészkednek, és mangalicákat nevelnek.
Bár most télen nincs munka a melegházban, és sajnos, az elhivatott alkalmazottak száma is megcsappant, tavasszal szeretnék újrakezdeni a zöldségkosár-programot, melynek keretében előre meghatározott hozzájárulás ellenében hetente friss zöldséget vehetnek át azok, akik vállalják a rendszeres befizetést. Ugyanígy havi 100 lej ellenében bárki támogathatja a malacperselyt, és vele együtt a gondozottak értelmes munkáját ahhoz, hogy év végén a megrendelők átvehessék az immár jól hízott, kiváló tulajdonságokkal rendelkező disznót – élve vagy halva. A létszámfölötti mangalicákat újabban feldolgozva is értékesíti az Írisz Ház, és bár a portéka nem olcsó, viszik, mint a cukrot, mert nagyon finom, és nincs bennük semmi káros adalék.
„Az ott dolgozók munkájának is van értéke, és mi arra törekszünk, hogy ezt pénzzel is kifejezzük nekik” – mondja Olcsvári Tünde pszichológus, az Írisz Ház programkoordinátora. Várják is a „fizetést”, ami inkább csak szimbolikus, de az önbecsülésüknek alapvetően fontos, és ki is jár nekik.
Az Írisz Házban tapasztalt légkör és életmód annyira megragadott néhány, egy pályázat keretében ideküldött olasz önkéntest, hogy missziójuk lejártával is újra pályáztak, és visszatértek, sőt, több csoport váltja egymást kéthetenként. Ott segítenek, ahol kell, a konyhán, a kézműves- vagy gyermekprogramok lebonyolításában, a kőröspataki Írisz-farmon. Ott jártunkkor is a konyhán sürgölődtek, éppen mangalicatepertyű-krémet, kenőmájast porcióztak.
Ugyanabban az időben, a művészet integráló erejére alapozva a Balassi Intézet szentgyörgyi intézetének vezetője, Szebeni Zsuzsa éppen a jelmezekről készült előadást tartani, a neves budapesti jelmeztervező, Tordai Hajnal által tervezett csodaszép ruhákkal öltöztették fel a bábukat. Folyik a segítő munkatársak képzése, de a megváltozott munkaképességűek (a fogyatékkal élők) számára is háromhetes innovatív tréningprogramot tartanak Sikereink titkai címmel, amely a munkatársak számára is adaptálható.