Vigyáznak a gyerekre amíg a szülő hazaér a munkából. Olyan mint az napközi.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Benedek-Huszár János polgármester a köpecbányaiaknak is elmondta, szándéka szerint a település arculatát elemeiben fogják megváltoztatni az elkövetkező években: ugyanis, akárcsak Köpec vagy Miklósvár, Köpecbánya is vízvezetéket kap.
– Minden házhoz elhozzuk a vizet – mondta a polgármester –, egyúttal lefektetjük a szennyvízvezetékeket is, utána pedig, miután végeztünk a közművesítéssel, leaszfaltozzuk az utakat. Biztosítom a köpecbányaiakat, hogy ezekre a munkálatokra a következő két-három évben sor kerül, Köpec és Miklósvár mellett Köpecbánya sem fog kimaradni a sorból.
Egy másik nagy téma, amire kitért, a köpecbányai bérlakások helyzete volt. Mint hangoztatta, a baróti önkormányzatnak összesen 106 lakás van a tulajdonában, ebből negyven Köpecbányán található. A gond csak az, hogy az alacsony lakásbérek ellenére – a lakóknak alig 25 lejt kell fizetniük havonta – a bérek fizetésével jelentősen elmaradtak a helyiek, annak is betudhatóan, hogy az elmúlt 16 év baróti önkormányzati vezetői ezzel a helyzettel mit sem törődtek. Mára több ezer lejes tartozások halmozódtak fel, melynek kifizetése érthető gondot okoz a javarészt munkanélküli, többgyermekes köpecbányai családoknak.
Egy fiatal anya azt kérte például a polgármestertől, hogy intézkedjen, ne vágják le mindegyre a villanyát, mintha az áramot is a polgármesteri hivatal szolgáltatná. Benedek-Huszár János kifejtette a helyieknek, a baróti polgármesteri hivatal célja az, hogy a bérlők előbb-utóbb megvásárolhassák ezeket a lakásokat. Elmondta, topográfust alkalmaznak, aki elvégzi a lakások felmérését, hogy a lakók meg tudják azokat vásárolni, ennek feltétele azonban, hogy az elmaradt béreket fizessék ki.
Szakács László alpolgármesternek is a problémák halmazával kellett szembesülnie a helyszínen: a helyiek önkényeskedő legeltetőre, elhanyagolt, nehezen járható utakra, romos és emiatt életveszélyes volt bányaépületekre, buszjáratok hiányára is panaszkodtak.
Köpecen már békésebb hangnemben zajlott a gyűlés. Ott idén a kultúrházat modernizálják, játszóteret építenek az iskola udvarára, megjavíttatják a tűzoltószertárt többek között, október elsejétől pedig a faluban is beindulna a délutáni oktatás. A helyiek kérdéseire Bíró Béla köpeci tanácsos is válaszolt: kiderült, sok köpeci önkéntesen is vállalná, hogy segítse az apróbb, falurendezési munkákban a folyamatos munkaerőhiánnyal küzdő baróti hivatalt. A földek gondjára is kitértek, s Bíró azt mondta, szeretne egy általános felmérést, hogy lássák, hányadán állnak a földekkel – állítja, hogy legalább 100 ha föld mínuszban van az igényekhez képest, a tisztázás viszont nagyon nehéz, mert a korábbi iratok elvesztek, legtöbbször csak a tulajdonosok szavára hagyatkozhatnak a hovatartozás tisztázása ügyében.
Vigyáznak a gyerekre amíg a szülő hazaér a munkából. Olyan mint az napközi.
Átverés. Pályázati pénzek elszivárogtatása. A megálmodóinak ez e megélhetésük, ráerőltetik a közösségekre, s elhitetik, hogy ez a családok érdeke.
Hibaigazítás: csupán a víz-szenyvízrendszerre mondtam a két-három évet, az útaszfaltozásra nem. BHJ
Csak tudnám mire jó a délutáni oktatás ?