„Van munkánk mára, holnapra és holnaputánra is”
Számos beruházási terv szerepel a Kovászna városi önkormányzat idei listáján. Habár ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A program munkahely nélküli és már egyetlen oktatási intézményt sem látogató fiataloknak szól, a feltételek alapján kiválasztott személyek, családok 25 ezer eurót kaphatnak valamilyen vállalkozás elkezdésére a „start-up” (elindulás) néven ismert európai uniós támogatásnak köszönhetően.
A támogatás tényleges elnyerése előtt a pályázó 18–29 éves életkorú fiataloknak képzéseken, gyakorlatokon kellett részt venniük, ennek függvénye a támogatás elnyerése, de nem alanyi jogon, hanem bizonyos fokú képességek és szigorú feltételrendszer alapján.
Az alábbi számok is jól érzékeltetik a versengés komolyságát: eredetileg 1050 érdeklődő jelentkezett Kovászna és Brassó megyéből. A rostálás után 200 fiatal maradt, és közülük 150 került a „mentorházba”, ők közelebb léptek a sikerhez. Augusztusban 100 fiatal adta le tervezetét, elképzeléseit vállalkozás működtetéséről. Végül 30 pályázóval írtak alá támogatási, finanszírozási szerződést, a számukra bejegyeztetett cégek október 1-jétől működőképesek.
A nyertesek többsége Háromszék falvaiból, községeiből való, nyolcan például gelencei lakosok. A harminc közül kettőnek a vállalkozása drónokkal kapcsolatos, tehát meglehetősen újszerű, de vannak szépségipari, mezőgazdasági, formatervezési stb. cégek is. A fiatal vállalkozóknak nagyjából csak az első évre elegendő a finanszírozás, ez idő alatt még szaktanácsadást is kapnak, aztán meg kell állniuk saját lábukon. A szerződéseikben vállalták, hogy tiszteletben tartják az Európai Unió környezetvédelmi direktíváit. (bl) <<