Jo uzlet a Bertisnek, no meg egy par valakiknek akik felepitettek a gyarat , csak lassan nincsen tehen farm a megyeben ugy hogy nem latom hogy minek ez a nagy lelkesedes
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A gyártósorról első körben 1,5 és a 3,5 százalékos tartós (UHT), illetve kakaós tej került le. A Bălțată Românească (Román Pirostarka) márkanév alatt forgalomba hozott termékek Kovászna megyében a Bertis üzlethálózatban, illetve a Diószegi pékségekben lesznek kaphatók, de partnerek révén a héten eljutnak a Hargita, Maros és Kolozs megyei boltok polcaira, valamint vendéglátó-ipari egységekbe is.
Berszány Tibor, a Bertis csoport tulajdonosa a hétfői eseményen elmondta, emlékezetes pillanat az első termékek kiszállítása, mivel a kézdivásárhelyi gyár helyi tejet dolgoz fel, és ezáltal helyi termékeket vezethetnek be a piacra.
„A Bertis ezeket a termékeket több mint 1500 partnerhez fogja eljuttatni öt megyében, Erdély középső részében. Fontosnak tartjuk a helyi termékek támogatását, hiszen így tudunk helyi embereknek értéket, eladást és bevételt generálni és fenntartani” – fogalmazott, hozzátéve, hogy véleménye szerint az új márkának lesz helye a piacon.
A termelés elindítását több évnyi előkészület előzte meg, a Kézdi Lacto Coop Mezőgazdasági Szövetkezet alapjait még 2015-ben fektették le Fejér László Ödön akkori képviselő (ma szenátor) kezdeményezésére. A 2016-ban hivatalosan is bejegyzett szövetkezet termékeit kezdetben a székelykeresztúri tejfeldolgozóban gyártották Kézdi márkanév alatt, majd 2019-ben 2,2 millió eurós európai uniós támogatást sikerült elnyerni egy saját tejfeldolgozó létesítésére, amit a kézdivásárhelyi 1-es számú ipari parkban üzemeltek be.
A szükséges berendezéseket legnagyobb részét egy olaszországi szakcégtől rendelték meg, az összberuházás értéke a Pro Economica Alapítvány hozzájárulása révén kb. hárommillió eurót tett ki. A gyártósor elemei a koronavírus-járvány miatt késve kerültek Kézdivásárhelyre, összeszerelésük 2022 tavaszára valósult meg. A Kézdi Tejszövetkezet irányítását ekkor Fejér László Ödön vette át, a szövetkezet pedig jelentősen kibővült, a tagok közé belépett a több ezer tagot számláló Bălțată Românească Egyesület is.
A tejfeldolgozóban az első próbagyártásra 2022 decemberében került sor, a termelés beindítását 2023 elejére tervezték, azonban egy dugaszológép beszerzése miatt ez néhány hónapot csúszott. A kézdivásárhelyi üzemben a jövőben 1,5 és illetve 3,5 százalékos zsírtartalmú dobozos tejet állítanak elő natúr és többféle ízesítésben (epres, vaníliás, erdei gyümölcsös, kakaós stb.), emellett natúr és ízesített főző és cukrásztejszín, vaj és fagylaltalap is készül.
Jo uzlet a Bertisnek, no meg egy par valakiknek akik felepitettek a gyarat , csak lassan nincsen tehen farm a megyeben ugy hogy nem latom hogy minek ez a nagy lelkesedes
Akkor itt a piaci rés, lehet teheneket tartani.
1 lejecskeert nem tartunk nem vagyunk annyira idiotak hogy mi merjuk ki a szart ok meg a nagy dzsippekbol alig tudnak kimaszni !!!
Egy barátom érdeklődik, hogy a termelőtől alig 1 lejes literáron felvásárolt tejet fogják-e legalább 10 lejért árulni?
A Napo(lattet) valódi márkanév használata tilos )10 felett adják a boltokban!
Tehén nincs lassan, de a marhák száma növekedőben.
Majd hoznak nagy, külhoni farmokról, mint a Covalact és eladják székely termékként.
Érdekes a névválasztás..,meg a címke. Egy kicsit székelyesebb lehetne talán. Ettől függetlenül legyenek sikeresek és fizessenek rendesen a gazdáknak !
Azért én maradok a vastehénnél.
A kezdiszeki gazdaknak mar sok koze nincs ehhez, atjatszodtak a brassoiak kezere az egeszet. Hany ember dolgozok a gyarban?
A barátom tehene érdeklődik, hogy engedje-e magát megfejni, mert 1 lejért nem adja a tejét, hogy ezek adják 8-ért.
volt tejgyar Kezdin csak az RMDSZ atjatszotta a ruhagyarnak,most ujra inditotta,hogy legyen kampany belole,lassan 10 eve,es megint a gazdak boren!
Miután el lehetetlenítette és tönkretették a háromszéki tejtermelést,most építik a gyárat?Nyáron le verik a tej árát mert ugye az ukrán tej fontosabb mind a hazai,És milyen tejet dolgoznak fel ami Ukrajnabol származik?Mert lassan Háromszéken egyre kevesebb a tehen tartas,külön köszönet a sok idióta politikusnak bele értve a nagy magyar képviselőket is!
Marha, nem marha, minket ebben a pillanatban a fejős érdekel, s abban nagy hiány mutatható.
Csavargyár is volt, se eladták egy analfabétának. Vajon milyen pénzért? v
Akkor amikor eladták a márka meg a dollár volt a sláger.
Ennyi év kellett megindulni?
Sok gazdától összeszedtétek az induló tőkét, de sokan közben megváltak a tehenektől!
Aki maradt vajon mennyit fog kapni a tejért? Remélem rendesen fognak fizetni….. Igaz ahogy elnézem, preferenciális lesz! A tel(j)hatalmúak….😁😂🤣😎
Ugy latom, a Bertisben 7.5 a sovanyabb tej…Ezert megerte az elso transzportot reklamozni 🙂
Az arakrol semmit? Mart ha a Bertisesek lesznek, akkor marad a Pilos…