Tudományok háza – ahol akár egy vulkánt is megnézhetünk belülről
Az épületben a modern technológia segítségével interaktív módon szemléltetik a termé...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Tegyünk Kézdiszékért Tömörülés 2019 óta tekinti küldetésének, hogy évről évre a nagy nyilvánosság előtt méltassa azokat a személyeket, akik közösségért végzett munkájukkal, hivatástudatukkal, helytállásukkal, segítő szándékukkal követendő példaként szolgálnak.
Idén Bakk-Vitális Mária-Kinga, a Wegener-Pro Sanitate Alapítvány kuratóriumának elnöke, dr. Erdélyi Csaba belgyógyász főorvos, Kinda István néprajzkutató, muzeológus és Kocsis Károly újságíró, szerkesztő (a Székelyhon és a Székely Hírmondó munkatársa) szerepelt a kitüntetettek listáján.
A karitatív és közösségépítő tevékenységeiről ismert Bakk-Vitális Mária-Kingáról elhangzott, hogy „jótettei világítanak a jelenben és örök példát mutatnak a jövőben is”. Kivételes érdemeit Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere méltatta, kiemelve, hogy a díjazott pályafutása során „mindig a közösség szolgálatát helyezte előtérbe”. „Bakk-Vitális Mária-Kinga példája arra tanít bennünket, hogy a közösség iránti elkötelezettség és az emberek iránti empátia olyan erők, amelyek valódi változást hozhatnak a világba. Bebizonyította, hogy erős akarattal és kitartással minden álmot kövekbe lehet rögzíteni” – fejezte ki tiszteletét és háláját a polgármester.
Dr. Erdélyi Csaba nyugalmazott osztályvezető belgyógyász főorvos, orvosigazgató laudációjában dr. Tarczali Mária gyerekgyógyász főorvos a kivételes orvoskolléga szakmai hozzáértését, emberségét, hivatástudatát emelte ki. Az 1941-ben született szakember a legidősebb aktív felsőháromszéki orvos, közel 60 éve gyógyítja a betegeket. „Kórházunk emblematikus egyénisége, csendes, visszafogott, kiegyensúlyozott, megnyerő modora, rugalmas gondolkodása, morális elkötelezettsége lehetővé tette, hogy mindmáig aktív maradhasson orvosként is. Fáradhatatlan munkája és példás helytállása még hosszú évtizedekig megmarad a kézdiszéki polgárok emlékezetében” – hangzott el.
Kinda István néprajzkutató 2005 márciusától a Székely Nemzeti Múzeum muzeológusa, később az intézmény tudományos tanácsának elnöke. Rangos hazai és külföldi konferenciák előadója és szervezője. 12 könyvet és több mint 100 tanulmányt írt, 25 könyvet szerkesztett, 30 dokumentumfilm néprajzi szakértője. „Erre született: szakszerűen kutatni, feltárni hagyományainkat, rendszerezni és bemutatni tágabb közösségünknek is. Mindezt a Kárpát-medencében is elismert magas színvonalon” – fejtette ki méltatásában Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
Kocsis Károly, a Székely Hírmondó alapító főszerkesztőjének munkásságát Sántha Attila József Attila-díjas költő méltatta. „1996-ban alapította a Székely Hírmondót, a hetilap szépen fejlődött, végül lefedte egész Háromszéket. Ám Kocsis Károly még nagyobbat álmodott, a Hírmondó napilappá vált, és annak ellenére, hogy sokan azonnali csődöt jósoltak, sikerült is megkapaszkodnia a médiapiacon. Egy ekkora vállalkozást működtetni egyáltalán nem volt könnyű feladat. Emellett a Székely Kalendáriummal és Kézdivásárhely Évkönyvével is büszkélkedhet, ezekben a történelem iránti érdeklődése nyilvánul meg elsősorban, a székelység és Kézdivásárhely távolabbi és közelebbi múltjának kutatói egyre többször veszik kezükbe a kiadványokat” – hangsúlyozta azok értékét.
Fotó: Tuchiluș Alex