Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Egészségügyi Minisztérium az egészségügyi világnap alkalmából tájékoztató, oktatási, kommunikációs kampányt indított Együtt egy tisztességesebb és egészségesebb világért! jelmondat alatt, melynek célja, hogy felhívja a döntéshozók és a lakosság figyelmét az egészségügyi egyenlőtlenségek csökkentésére. A nyolc hónapig tartó kampány során felmérik a sérülékeny lakosság egészségi állapotának meghatározó tényezőit, az egészségi állapotukat az általános lakossághoz viszonyítva, megvizsgálják a szolgáltatásokhoz való hozzáférés biztosításának kérdéskörét, a gyógyszerhasználatot, felmérik a nők és gyermekek egészségi állapotát, valamint kielemzik a sérülékeny lakosság egészségügyi szolgáltatásokhoz való jogait és lehetőségeit.
A sérülékeny csoporthoz olyan személyek tartoznak, akiknek az alapvető szükségletek kielégítése is korlátokba ütközik, hiányosak a lakhatási körülményeik, a gyerekek nem járnak iskolába, nem férnek hozzá ivóvízhez, elektromos áramhoz, fűtéshez, ezek a dolgok pedig jelentősen befolyásolják egészségi állapotukat.
Az Országos Közegészségügyi Intézet szakemberei 28 megyében végeztek kutatást, amelyben a hátrányos helyzetű lakosság igényeit és egészségügyi kockázatait mérték fel. A felmérésbe 1645 hátrányos helyzetű személyt vontak be, az eredmény pedig elkeserítő. A megkérdezettek közül a nők 72 és a férfiak 53,5 százaléka nem dolgozik, és a családok 40 százaléka havi 500 lejnél kevesebb összegből él. 59%-uk jónak és nagyon jónak vallja egészségét, szemben az általános lakosság 70,9%-ával, 31%-uk pedig azt állítja, hogy krónikus betegségben szenved, szemben az általános lakosság 19,5%-ával.
Az oktatással kapcsolatos eredmények még elkeserítőbbek: a férfiak 6,3 százaléka, míg a nők 14 százaléka semmilyen oktatási formában nem részesült. A lakhatási körülmények is szűkösek: 41,8 százalék nem a szabványoknak megfelelő lakásban él, többen barakkokban vagy raktárakban élnek, illetve 20 százalék esetében egy háztartásban több mint hét személy él együtt.
Ami a víz- és áramellátást illeti, 40 százaléknak nincs megfelelő hozzáférése az ivóvízhez, és 82 százaléknak pedig az elektromos áram sincs bekötve a lakásába.
Az év végéig tartó kampányt Kovászna megyében a közegészségügy fogja kivitelezni.