Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az egységes bértörvénnyel az állam a vállalkozók pénzén a vállalkozóknak állít egészségtelen konkurenciát, véli Édler András, a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.
Sajtótájékoztatóján kifejtette: a vállalkozók álláspontja az, hogy a kormány által bemutatott egységes bértörvény tervezete ebben a formában lehetőleg soha nem lépjen életbe, mivel a közszférában tervezett fizetésemeléseknek akkora az anyagi vonzata, hogy a következő években elvonná a pénzeket a beruházásoktól.
A kamaraelnök emlékeztetett, a vállalkozásoktól begyűjtött adók jelentik az állam legnagyobb bevételi forrását, vagyis a béremelésekkel a vállalkozók pénzén a vállalkozóknak állítanak egészségtelen konkurenciát. A magánszférában a piaci verseny dönti el, hogy mekkora az alkalmazottak fizetése, az ugyanis bele van építve a termékek és szolgáltatások árába. A közalkalmazottak esetében viszont nincs piaci verseny és kontroll, valójában a vállalkozók által befizetett pénzeket költik.
Édler András ugyanakkor leszögezte, az egészségügyben és oktatásban szükségesnek tartja a fizetések emelését, viszont határozottan ellenzi, hogy az egységes bértörvény mind az 1,2 millió közalkalmazottra vonatkozzon. A rendőrségben és a hadseregben már most sokkal nagyobbak a fizetések, mint az országos átlag, nem kellene őket még jobban megfizetni, fejtette ki. Hozzátette, már most is gondot okoz a szakképzett munkaerő hiánya, és sok vállalkozó panaszkodott, hogy elmennek tőlük az alkalmazottak, mert az állami szektorban sokkal magasabbak a bérek.
Javaslata szerint a közszférában prioritásokat kellene meghatározni, és nem mindenkinek egyszerre emelni a fizetését; másrészt meg kellene vizsgálni, hogy valóban szükség van-e az 1,2 millió közalkalmazottra.