Segítő Angyalok: példaképek a hétköznapi embernek, hősök a rászorulónak
Van egy tízezer fős közösség Székelyföldön, amelynek tagjai mindig készen állnak seg...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nyakunkon a fűtésszezon, s ha nappal nem is, de sok helyen lassan begyújtanak éjszakára, így idejében el kell gondolkodni a kémények kitakarításán, karbantartásán – tanácsolják az illetékes hatóságok, akik a tragédiák veszélye mellett a bírságokra is felhívták a figyelmet.
Az idő lehűlésével Háromszéken is megsokszorozódnak a kéménytüzek miatti riasztások – mondja Tolvaj Marius, a megyei tűzoltóság szóvivője, aki elmondta, ilyenkor leginkább a helytelenül szigetelt, gyúlékony anyagokhoz túl közel felszerelt kémények, illetve ritkábban a csempekályhákból kipattanó szikrák okoznak tüzet, esetenként tragédiát. „Szakemberrel takaríttassuk ki a kéményeinket még a hideg beállta előtt, ellenőriztessük a szigetelését, illetve azt, hogy túl közel van-e a gerendákhoz. A kéményben lerakodott mocsok és a kémény repedése veszélyes párosítás, ha ezekhez még gyúlékony anyag közelsége is társul, akkor pillanatok kérdése a tragédia. Továbbá csupán a célnak megfelelő tüzelő- és fűtőanyagokat használjunk, hiszen előfordult már, hogy egyesek gázolajjal gyújtottak be a kályhába, és ez okozta a szerencsétlenséget. A csempekályha elé helyezzünk fémtálat, így az esetlegesen kiugró parázs nem egyből a padlóra vagy gyúlékony szőnyegre esik” – figyelmeztet a szóvivő.
A ki nem takarított kémények miatt 500–1000 lejre rúgó bírság jár: ha tűzvész üt ki egy lakásban, és utólag igazolódik, hogy a ki nem takarított kémény miatt kellett riasztani az életmentőket, a károsult még a borsos büntetésre is számíthat. <<