Nem eldobandók a kupakok – élményre, jó lehetőségekre, egészségre válthatók
Kovászna, Hargita, Maros és Kolozs megyéből 222 óvodai csoport és iskolai osztály ne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A jelenlegi helyzetnek az a hátulütője, hogy ha probléma merül fel a természetvédelmi területeket illetően nincs, aki eljárjon. Az ügynökség helyi szervezete, mely „szolgálat” jelleggel működik, a Környezetvédelmi Őrséghez utasított, amikor megkerestük a motorosok által „megdolgozott” rétyi gyurgyalagtelep ügyében, míg a Környezetvédelmi Őrség a maga során az ANANP-hoz fordult, mivel annak az illetékessége, erőforrásai is megvannak a helyzet rendezéséhez, indokolta meg Lucian Cândea, az Őrség igazgatója.
A tavaly júniusi rendelettel 167 gondnokságot fosztottak meg kezelői státusától, főképp azért, mert egyes engedélyek megtagadásával keresztbe tettek infrastrukturális munkálatoknak és ezzel sértettek bizonyos érdekeket. A megyében több civil szervezet, köztük a Vinca Minor évek óta sikeresen menedzselt bizonyos területeket, például a Csomád-Bálványost, amelyre újabb uniós pályázatot nyertek és a szerződéskötés előtt kellett azt felfüggeszteni a törvényrendelet miatt. Mint a Vinca Minor elnöke, Para Zoltán lapunknak elmondta, „úgy vették el tőlünk a gondnokságot, hogy az ügynökség helyi struktúrái a megyékben meg sem voltak alakulva. Igazságtalanságnak tartjuk azt is, hogy míg annak idején mi ingyen végeztük feladatainkat, az ügynökség (ANANP) fizetett személyzettel dolgozik.” A Vinca Minor azóta is keresi saját útját, illetve reméli, hogy esetleg mégis visszakaphatja a gondokságot.