Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sztakics Éva röviden vázolta, hogyan lett egy, a kiváltságosokat kiszolgáló pártfarmból kezdetben egy gyermektábor Albert Álmos polgármestersége idején, amit a továbbiakban Antal Árpád ötlete alapján fejlesztettek szórakozási, tanulási lehetőséggé úgy, hogy lovakat vásároltak. A Vadon Egyesület által működtetett lovasközpontban évente több száz gyermek tanul, de most nemcsak szezonban tehetik ezt, hanem télen-nyáron.
Brendus Réka, a magyar kormány nemzetpolitikai államtitkárságának osztályvezetője Jókai mondását továbbgondolva mondta: a ló testi és lelki gyógyulást válthat ki az emberben, és jó, hogy erre éppúgy lehetőségük van a szépmezői szegény sorsú gyerekeknek, mint a Máltai Szeretetszolgálat éves táborában a mozgássérülteknek, avagy a lószerető gyermekeknek és felnőtteknek.
Antal Árpád polgármester személyes vallomással kezdte beszédét: tizenegy évvel ezelőtt, mikor Tamás Sándorral arra az elhatározásra jutottak, hogy itthon Háromszéken pályáznak meg köztisztséget, azzal a céllal tették, hogy nemzetpolitikai intézményeket létesítsenek, mára pedig a lovassporthoz köthető rendezvények, mint a Székely Vágta vagy a lovasközpont is azzá nőtték ki magukat. Megköszönte a lovarda létrejöttéért kifejtett munkát Sztakics Évának és Demeter Jánosnak, illetve a magyar kormány együttműködését, társfinanszírozását.
Utoljára Madaras Péter, a lovardát tervező Köllő Miklós építész irodájának munkatársa szólalt fel, aki elmondta: ez az építmény prototípussá válhat, miután ez már a második, amelyik ugyanazon terv alapján épül fel, az elsőt Csíkszentsimonban a Szent Ferenc Alapítvány megrendelésére húzták fel. Tájba illő építményt akartak hagyományos anyagokból, mely Székelyföldön akárhol megépíthető, ugyanakkor értékét jelzi, hogy az Európai Unió 2019-es Mies van der Rohe kortárs építészeti díjára jelölték.
A szalag átvágása után a megnyitó ünnepséget rövid lovasbemutató zárta az új létesítményben. A szabadtéri oktatópálya közelségében megépült fedett lovarda a Bethlen Gábor Alap 21 millió forintos támogatásával és a szentgyörgyi önkormányzat közreműködésével épült fel (összértéke 900 ezer lej), egy 20×20-as gyakorlópályát és körülbelül 100 fő befogadására alkalmas minilelátót foglal magában.
Mindenki megelégedésére évek óta Nagy Eszter lovasoktató foglalkozik eredményesen a gyerekekkel, aki tapasztalati tudását – tíz évig a Kálnoky Alapítvány kőröspataki lovardájában lovagolt – most a Román Lovasszövetség képzésén egészíti ki az elméleti tudnivalókkal, illetve szerez oktatói oklevelet.