Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Már számtalanszor beszámoltunk arról, hogy a bukaresti tragédia óta mennyire nehézkes a tűzvédelmi engedélyek beszerzése. A Kovászna megyei tűzoltóság legutóbbi sajtótájékoztatóján érdeklődésünkre kiderült, tavaly 350 tűzvédelmi engedélyeztetésre benyújtott iratcsomót bíráltak el, ebből 219-et (!) utasítottak el különböző hiányosságok miatt. A tűzoltók az említett esztendő folyamán 3317 hiányosságot találtak, és ezekből csupán 373 oldódott meg, 1573 figyelmeztetést róttak ki, és 290 bírságot szabtak ki (összesen 849.900 lej értékben).
Zară Alexandru, a megyei tűzoltóság megelőzési osztályának vezetője kérdéseinkre kifejtette, hogy nagyon szigorú elbírálásnak vetik alá a kéréseket, a legtöbb gondot az okozza, hogy a már meglévő épületeknél történő módosítások tükrében a tervezők nem jönnek kiegészítő javaslatokkal.
A szakember tényleges példával hozakodott elő – amikor egy régi templomnál a szertartás alatt is nyitva hagyják a főbejáratot, netán a hívek számát korlátozzák a szentmisén – fejtette ki, hogy egy régi épület esetében bizonyos hiányosságokat kompenzálni kell.
– Van alkalom, hogy betesznek egy plusz tűzoltópalackot a tervekbe, és ezzel ellensúlyoznák a szerkezetből adódó hiányosságokat. Ez nem elég: az ellensúlyozás mindig a hiányosság mértékével kell vetekedjen. Fontos hangsúlyozni, hogy mi tanácsokat adunk ezen a téren, de nem a mi feladatunk kidolgozni a terveket – összegezett.
Kérdésünkre, hogy miért nem találnak végre középutat a tervezőkkel közösen, hogy gyorsabb léptékben haladjon az engedélyeztetés, Zară kifejtette, az ők szigorúsága a polgárok biztonságát garantálja, ebből pedig nem engedhetnek, annál is inkább, hogy baj esetén őket is felelősségre vonják.
Az engedély nélküli iskolákkal kapcsolatosan elmondta, többnyire kisebb méretű gondokat azonosítottak megyeszerte, meglátása szerint gondot jelent például, hogy egyes intézményeknél a vészkijáratként használandó folyosók, lépcsők egy részét mára már kizárólag csak tanárok használják, de rendellenesség az is, hogy a „tanári feljárón” túl sok a felsorakoztatott, nagy méretű virágcserép.
A vendéglők esetében továbbra is ellenőrzik, hogy az egységekre kifüggesztik-e nagy, piros betűkkel, ha nincs tűzvédelmi engedélyük: itt borsos bírságokat is osztanak, ha a figyelmeztetés után sem kerül ki jól látható helyre a „vésztábla”.
Összességében a szakember kifejtette, két év távlatában javult a helyzet, hiszen mindenki érdeke, hogy napirenden legyenek az engedélyekkel.
Hát elnézve az Oroszpiacot nem is tudom… Na de a templom amit a XIII. században építettek azt módosítani kell, gondolom még egy vészkijáratot kéne vágasson a tervező a falon át. Kretén ország.