Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tavaly saját kezdeményezésre indított éves kampányt a Kovászna Megyei Munkafelügyelőség, amelynek során ellenőrizték a nem a 31-es törvény alapján bejegyzett háromszéki intézmények kazánjait, ezek működési engedélyeit. Az országos hatóság „szimpatikusnak” találhatta a kezdeményezést, hiszen idén országos szintre is kiterjesztették.
Eddig nem találtak különösebb rendellenességeket – mondta Ördög Lajos, a megyei munkafelügyelőség vezetője. Az engedélyeket, minősítéseket vizsgálják, a kazánok működtetését, az erre alkalmazott személy kiképzését veszik górcső alá mind városon, mind vidéken. „Megnézzük, hogy akiknek működési engedélykre van szükségük, eleget tettek-e eme kötelezettségüknek. Az elmúlt esztendőtől egészen idén szeptemberig 43 intézménynek adtunk ki ilyen működési engedélyt” – avatott be a főfelügyelő.
Az ellenőrzések azért váltak aktuálisakká, mert tavalytól az iskolák önálló jogi személyiségek lettek. „A legtöbb helyen kazánnal fűtenek, de vannak még kályhák is. Ahol gázzal fűtenek, automatizált szerkezetekről beszélünk, nem kell külön kazánfűtőt alkalmazni, közbeszerzésen, erre szakosodott cégeknek hirdetik meg a szolgáltatást” – összegzett. <<