Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ugyanis a megye nagyszabású infrastrukturális beruházásokat végez Erdővidéken a következő esztendőkben (például útépítés), ám azt, hogy Erdővidék ezzel a modernizálással mihez kezd majd, hogyan faragnak (vagy kovácsolnak) belőle gazdasági előnyt, azt már nem tudják a helybéliek helyett kigondolni. „Ez már az erdővidéki polgármesterek, elöljárók dolga kell legyen” – mondta a megyetanácselnök.
A mozdonyos téma nemrég ismét felvetődött egy baróti előadáson, melynek Erdővidék Múzeuma adott helyet. Elhangzott itt egy, már szinte közhelynek számító mondat is: „Erdővidék szét fog esni, ha nem fog össze”. De ki fogja össze? Az előadáson jelenlevő Balázsi Dénes, Bardoc község polgármestere úgy vélte, hogy a mozdony szerepét betölthetné a valamikor létezett Erdővidéki Fejlesztési Egyesület, ami azonban jelenleg nem működik, meghalt. Újraélesztését Barót város polgármestere kellene kezdeményezze, Barótnak, mint városnak pedig el kellene látnia a térséget szolgáltatásokkal, hogy ne kelljen minden apróságért Sepsiszentgyörgyre utazni, fejlesztenie kellene a tanügyet, az egészségügyet és így tovább.
Az elöljáró továbbá úgy vélekedett, hogy az erdővidékieknek nem kellene mindent „felülről” várniuk, a kezdeményezések alsó szinten kellene megszülessenek, azért vannak a tanácsosok, hogy képviseljék a polgárokat, továbbítsák azok gondjait, nagy szükség volna ugyanakkor „szürkeállományra” is, a fiatalokra, akiket be kellene vonni a közösségfejlesztésbe, civil szervezeteket kellene létrehozni, feltérképezni, hogy mi a „fontossági sorrend”a vidéken. Érdekes módon szó esett arról is, hogy a tanácsosok konkrétan egy-egy településrész lakóit kellene képviseljék, hogy a polgár tudja, kihez forduljon bajával, azt ne egy „héttagú, láthatatlan, számonkérhetetlen bizottság” bírálja el, hanem legyen egyetlenegy személy gondja, azé, aki az adott utcát képviseli a tanácsban. A tanácsosok utcákra való „leosztásának” ötlete nem újkeletű Erdővidéken. A legutóbbi választási kampány során Baróton erre nézve ígéret is elhangzott Dimény László néppárti tanácsos részéről, ám az érdekesnek tűnő kezdeményezésről azóta ő sem ejtett szót.