Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Erősödik a Távközlési Kismúzeum

Bár az önkormányzat még nem találta meg a Puskás Tivadar szaklíceumban levő Távközlési Kismúzeum magángyűjteményének méltó helyét, gondja van arra, hogy a majdani kiállítás a lehető legszínvonalasabb legyen. A legutóbbi tanácsülésen 30 ezer lejt utaltak ki a gyűjtemény megőrzésére, rendezésére, a működésképtelen darabok megjavítására, valamint a középiskolában működő rádióklub felszerelésének bővítésére.

Hirdetés
Hirdetés

A támogatást szerződéskötés kell hogy megelőzze, így a polgármesteri hivatal társulási szerződést kötött a Székelyföldi Hírközlési Örökség Egyesülettel, amely a gyűjteményt istápolja. 

Több olyan készülék is van a Csáky Ernő nyugalmazott mérnök-ezredes, tanár kezdeményezésére öt évtizedes gyűjtőmunkájával létrejött gyűjteményben, amelyek javításra szorulnak, 23.400 lejt erre a célra szántak. Most akadt olyan hozzáértő szakember Zsigmond Imre személyében, aki meg fogja javítani és működőképessé tenni a múzeumiban található több távközlési tárgyat, Kiss Árpád, Hunyadi László és György Ferenc segítségével, akik önkéntességi alapon már régen tevékenykednek.

A kismúzeumban jelenleg több mint 3500 tárgy van, amelyek hét teremben vannak kiállítva. A líceumban működik egy amatőr rádióklub is (azonosítója YO6KPT), amely a város és a múzeumi tárgyak, ritkaságok hírét terjeszti a nagyvilágban, ők kapják a maradék 6000 lejt egy, a műholdas kapcsolat megteremtéséhez szükséges erősítő, antenna és vezérlő (forgatóberendezés) beszerzésére.

A múzeum a közeljövőben kétfelé fog válni, mondta lapunknak Csáky Ernő: a Puskás Tivadar életéhez és tevékenységéhez kötődő mintegy 5-600 tárgy a középiskolában marad a Puskás emlékmúzeumban, a gyűjtemény nagyobbik része kerül majd a Székelyföldi örökség hírközlési múzeumba.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás