Történt némi változás a szavazóhelyiségek kiosztásában Kovászna megyében
Kovászna megyében kevés változás történt a nyári választásokhoz képest, vasárnap Sep...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az erősek fegyvere az erőszakellenesség elnevezésű projekt során a szervezők elsősorban az általános iskolás diákok közti erőszakot kívánják megelőzni.
A diákok a tisztelet, a tolerancia, a különböző vélemények elfogadásának fontosságáról, valamint az együttérzésen és szolidaritáson alapuló viselkedés elsajátításáról hallhatnak, különös hangsúllyal az erőszakmentesség fontosságáról.
A Kézdivásárhelyi Szeretetiskola Egyesület elnöke, Kelemen Kata lapunknak elmondta, hogy a Norvég Alap által támogatott, szintén a bántalmazás megelőzését célzó Voice & Hug (Hang és ölelés) című projektjük kapcsán kérte fel őket partnerségre a szomszédos megye rendőr-főkapitánysága. A projekt első alkalmát október 2-án, az erőszakmentesség világnapján tartották a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskolában, több mint kétszáz diák részvételével.
Kelemen Kata kiemelte, hogy az előadások célja, hogy megelőzzék az osztályközösségeken belüli-, illetve a családon belüli bántalmazást, legyen szó fizikai, pszichikai, verbális vagy szexuális erőszakról. A foglalkozások során kibontják a bántalmazás fogalmát, ismertetik annak formáit és mechanizmusait, de beszélnek a határok meghúzásának fontosságáról és az erőszak elkerülésének lehetséges módozatairól is.
„Látszott, hogy a fiatalokat nagyon megérintette a téma. Érdeklődtek, kérdéseket tettek fel, bekapcsolódtak a tevékenységekbe. Reakcióikból kitűnt, hogy vannak diákok, akiket bánthatnak az osztályközösségen belül” – osztotta meg velünk tapasztalatait a civil szervezet vezetője.
Az előadások után a gyerekeknek lehetőségük van arra, hogy akár személyesen, akár név nélkül jelezzék, ha segítségre van szükségük, és a szervezők biztatják is őket, hogy bármilyen típusú bántalmazásról legyen szó, merjenek segítséget kérni.
A Hargita megyei rendőr-főkapitányság és a Kézdivásárhelyi Szeretetiskola Egyesület képviselői a hónap folyamán folytatják a diákokkal való találkozókat, a következő hetekben a megye több másik általános iskoláját is felkeresik.