A választók meghálálják az értük végzett munkát
Az elmúlt évek választásait tekintve, minden alkalommal kitűnik egy felsőháromszéki ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ha szeptember eleje, akkor Olaszteleken a falutalálkozó ideje van. Nem falunap ez a szokványos értelemben, mert nincsenek mulatozó meghívottak, ellenben a helyiek, egy hétvége erejéig, saját értékeiket próbálják felmutatni, melyekből nem kevés van Olaszteleken.
Idei ünnepélyük is egy rendhagyó találkozóval kezdődött, rendhagyó helyszínen. Az olaszteleki református templom mellett található egy öreg gesztenyefa, mely a helyi lelkész, Tüzes Bölöni Ferenc elmondása szerint már száz évvel ezelőtt is ugyanígy nézett ki, erről a falu régi öregjei, sőt fényképek is tanúskodnak, s mely fa mára szimbólumává vált a helyi közösségi életnek, a falu történetének, az összetartásnak. Egy helybéli fiatal, Bene László, akit különösen érdekel a falu múltja, itt tartott előadást pénteken este a második világháború Olaszteleken és környékén lejátszódó eseményeiről, vázolta, tárgyi bizonyítékokkal is igazolta, hogy mindazon történetek, amit meséltek erről az idősek, igazak voltak.
Hogy 1944-ben kemény harcok voltak a falu határában, azt bizonyítják az általa ott talált roncs- és lövedékdarabok, más egykori katonai tárgyak, melyeket ezúttal mindenki nem csak, hogy szemügyre vehetett, de a fiatalember részletes magyarázatai révén használatuknak körülményeiről is ismereteket szerezhetett. Aztán vetített képeken olaszteleki, magyar katonák emlékei peregtek, előkerültek egyedi fotók az 1940-es bevonulásról, majd Ravasz István Erdély ismét hadszíntér című könyve alapján a „kicsi magyar világ” végét jelentő, Olasztelek számára is sorsfordító napok erdővidéki történéseit vázolta Bene László, majdnem óráról órára leírt pontossággal. Végül a jelenlevő idősek is emlékeztek: arra, miként jöttek be az oroszok 1944 őszén, miként kellett menekülni, hol érte bombatalálat a falut azokban a rendkívüli napokban.
A falutalálkozó eseményeihez tartozott szombat este a kultúrotthonban megrendezett zenés–dalos előadás is, ahol az olasztelekiek újfent bizonyították, mennyire fontos számukra hagyományaink, néptáncaink, népdalaink őrzése, továbbadása. A fellépők számát tekintve, az volt a szemlélődő érzése, hogy a faluban talán nincs is olyan személy, aki ne lenne benne valamelyik műkedvelő csoportban, akár a Tüzes Bölöni Csilla tiszteletes asszony irányította Cygnini Reneszánsz Táncegyüttesben vagy a Máthé Emőke tanárnő által vezetett furulyacsoportban, akár a női kórusban vagy a Hajnalcsillag Néptánccsoportban. Utóbbiak három korcsoportban is színpadra léptek, számukra Bartha Imre, Cseke Ágoston és Bene János húzták a talpalávalót. Ugyanitt Tókos Csaba helyi fotós kiállítása is megtekinthető volt.
Az olaszteleki falutalálkozón a Magyar Szent Koronáról, annak üzenetéről dr. Pásztori Kupán István lelkipásztor tartott előadást, vasárnap kortárstalálkozóval, istentisztelettel, a II. világháborút követően a fogolytáborokban szenvedett hősöknek állított emléktábla-avatással folytatódott az ünnep. Jelen voltak ezúttal is az ácsi (Magyarország) Bakancsos Klub tagjai, akiknek köszönhetően a helyi fiatalok szabadtéri játékoknak örvendezhettek.