Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az alkotmánybíróság a vonatkozó kérés regisztrálásától számított legtöbb 45 napon belül kell döntsön azon törvények alkotmányosságáról, amelyekre kihirdetés előtt kér előzetes normakontrollt az államfő, a két ház elnökének egyike, a kormány, a legfelsőbb bíróság, a nép ügyvédje, vagy a törvényhozók egy csoportja – írja a jogszabálytervezet, amelynek indoklásában a speciális nyugdíjak körüli alkotmányossági vita elhúzódását hozzák fel példának.
– A képviselő igazán utána nézhetett volna az alkotmánybíróság tevékenységének. Előzetes normakontrol esetén, tehát amikor egy törvényt a kihirdetés előtt kell elemezni az alkotmány szempontjából, az alkotmánybíróság vizsgálata még soha nem tartott nemhogy 45 napig, de 30–ig sem – jellemzően két hét alatt letárgyalják az ügyet. A 45 napos határidő valójában a háromszorosa a mostani gyakorlatnak – mondta el megkeresésünkre a volt alkotmánybíró.
Hozzátette: való igaz, hogy többször is volt olyan eset, amikor az alkotmánybíróság – politikai megfontolásból – tényleg „húzta az időt”.
– Ilyen, nem előzetes normakontrol volt a Dragnea–ügy 2016–ban és a nyugdíjak ügye 2020–ban. Mindkettő közvetlen a választások előtt történt, és mindkettő befolyásolhatta volna a voksolás kimenetelét – márpedig az alkotmánybíróságnak nem tiszte, hogy beleavatkozzon a választásokba, ezért a döntést csak azt követően közölték, hogy lejárt a szavazás – magyarázta Puskás.
Még soha nem gondolkodott el rajta senki, hogy mi szükség van néhány – hatalmas fizetéssel ellátott – jogászra, akik a „népképviselet” fölé helyezett valamilyen hatalmi-érdekhelyzet? Én jogászként mondom ki, hogy azért van szükség rájuk, hogy ha véletlenül a reklám-demokrácia nem pénzpórázra fűzött képviselőket juttatna a törvényhozásba, akkor legyen a pártképviseletként működő „hamis népképviseletet” is felülbíráló de „pénzpórázra vett felettes szerv”! Olyan szerv amely meg tudja akadályozni, hogy pl. elszámoltathatóak legyenek a véreskezű kommunisták, de a globalizmust kihasználó tolvajok is. A bankárkaszti pénzdiktatúra ugyanis kézben tartja mindig a törvényhozást, nehogy képesek legyenek a valódi népképviselők, valóban rendszert váltani! !