Korszerű húsipari csomagolócsarnokot avattak Kilyénben
Korszerű gyárépülettel és újabb lendülettel vág neki az idei évnek a Dio Panprod Kft...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ha a vállalkozási kedvről, a vállalkozóknak az összlakossághoz viszonyított arányáról összesítést készítenénk, Erdővidék mint kisrégió valószínűleg hátul kullogna. Kevés itt a vállalkozásban jövőt látó fiatal is, nem elég bátrak a „nagy lépéshez”, ha kérdezzük, inkább a nyugati munkavállalás gyorsabb pénzkeresetet biztosító ideiglenes megoldása, mintsem egy helyi befektetés alaposabb körültekintést, több fejtörést igénylő útja felé tekintenek. A legnagyobb gond az, hogy a fiatalok, egyáltalán a vállalkozó kedvű egyének útját nincs aki, ami támogassa, nekik az irányt legalább megmutassa.
Most egy új lehetőség kínálkozik azoknak, akik mégis egyről a kettőre lépnének. A székelyudvarhelyi Civitas Alapítvány a Polgári Társadalomért, partnerségben a Hargita megyei Innovációs és Inkubációs Szövetséggel képzést indít Baróton azok számára, akik vállalkozás elindításában gondolkodnak.
Mint azt Bartha-Pál Csaba, az alapítvány munkatársa elmondta, legkésőbb április elején indulna a képzés, ami szól már a 16 év feletti középiskolásoknak, de egyetemistáknak és bárki másnak is, az egyetlen kitétel, hogy az illető ne legyen többségi tulajdonos egy gazdasági társaságban. A képzés időtartama 40 óra lesz, a záróvizsgán elért eredmény alapján minden csoportból tíz résztvevő 600 lej prémiumban is részesül.
A lényeg viszont az, hogy a képzésen részt vevők megtanulhatják egy vállalkozás mibenlétét, üzleti tervet mutathatnak be. Végül, de nem utolsósorban a legjobb üzleti terveket elkészítőknek arra is esélyük lesz, hogy vállalkozásuk tényleges elindításához egy közel 40 ezer eurót kitevő, ún. de minimis támogatást kapjanak(a Közép-romániai fejlesztési régióból 36 üzleti tervet választanak ki támogatási célra).
Bartha-Pál szerint mindenképpen olyan dolgokon kellene ötleteljenek azok, akik vállalkozni szeretnének, amelyek még hiányoznak egy adott település termelési vagy szolgáltatási, netán kereskedelmi leltárából. Megemlítette például, hogy Erdővidéken többek között nincs kéményseprő vállalkozó sem, holott annak szükségessége nyilvánvaló egy ekkora régióban.
– Lehet, sokan idegenkednek ettől a szakmától, de ma már nem úgy kell elképzelni a kéményseprőket, mint régen. Ma ők is már korszerű eszközökkel dolgoznak, a lakást tisztán hagyják, a kipucolt kéményről felvételt készítenek, azt CD-re írják, és átadják a tulajdonosnak, hogy az, egy esetleges tűz esetén bizonyítani tudja a biztosítónak, hogy a tűz nem a rosszul karbantartott kéménytől származott – mondta.
A képzés iránt érdeklődők Bartha-Pál Csabától kaphatnak bővebb felvilágosítást a 0737.015.484-es telefonszámon vagy a csaba.bartha@civitas.ro e-mail-címen.