Szeretlek SEPSÎSZENTGYÖRGY.
VIGYÁZZUNK A TISZTASÁGÁRA.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az év utolsó sajtóértekezletén szó esett az elmúlt hónapok legfontosabb eseményeiről, valamint az intézmény átlagos értékelésére is sor került. Mint kiderült, a prefektúra alaptevékenysége zökkenőmentesen működött, az állandó kommunikáció a megyei tanáccsal és a helyi hatóságokkal pedig hozzájárult a közigazgatási határozatok és rendeletek jogszerűségének akadálymentes ellenőrzéséhez.
Ráduly István rátért néhány olyan alkalomra, amelyek nagyobb visszhangot váltottak ki a közvéleményből, és olyan feladatok elé állították a prefektúrát is, amelyeken gyorsan és hatékonyan kellett túllendülnie.
Az egyik ilyen konfliktus júliusban robbant ki az Ilfov megyei öregotthonok kapcsán. „Az idősek és fogyatékkal élők Kovászna megyei központjaiban gyakorlatilag nem volt semmi gond, viszont a 17 idős személy költöztetése, akiket Maros megyéből kellett egyik napról a másikra hazatelepíteni, komoly kihívás elé állított bennünket” – idézte fel a vezető.
Azóta a helyzet több részben ugyan, de rendeződött, a mentális betegséggel küzdőket eleinte a sepsiszentgyörgyi és kézdivásárhelyi kórházak pszichiátriai osztályain helyezték el, majd Kovászna Megye Tanácsával együttműködve állandó lakhelyet találtak az érintett személyek mindegyikének egy erre a célra létrehozott intézményben.
A prefektus felidézte, hogy a másik jelentős esemény az augusztusi crevediai, halálos áldozatokat is követelő robbanás volt, amely az egész országot megrázta. „Már akkor is hangsúlyoztam, hogy nagyon figyelmesnek kell lennünk, hiszen ez bármikor megtörténhet, és nem törődhetünk bele a pontatlanságba” – mondta Ráduly István az autógáz-töltőállomások robbanása kapcsán. A tragédia következtében országos kampány keretében ellenőrizték a megyei üzemanyag- és autógáz-töltőállomásokat, különösebb mulasztásra azonban nem derült fény.
„Mind az idősotthonok, mind a töltőállomások kapcsán elmondhatjuk, hogy Kovászna megye rendezett terület, ahol tiszteljük a törvényt, és nem ütköztünk súlyosabb problémákba” – fogalmazott a prefektus, majd hozzátette, hogy a megyében továbbra is nagyobb biztonságban vannak az állampolgárok, mint más helyeken.
Az év folyamán több kisebb incidens történt még, amelyeket a vezető néhány szóban említett. Az első ilyen januárban volt, amikor a Craiova 1948 labdarúgócsapat ultrái idegengyűlölő, provokatív jelszavakat skandáltak a Sepsi OSK-val játszott meccsen, ez végül a sepsiszentgyörgyi csapat csattanós válaszával le is zárult.
Később, májusban az Európai Parlament Petíciós Bizottságának háromszéki tényfeltáró látogatása alkalmával a prefektus is kifejthette álláspontját a medvekérdés kapcsán. „A bizottság előtt hangsúlyoztam: amíg az állatvédő szervezetek becslése szerint Kovászna megye erdeiben legtöbb 600 medve élhetne, de ezek száma a szakemberek szerint meghaladja a kétezret, addig szó sem lehet arról, hogy – legalábbis nálunk – a barnamedve kiveszőben lévő állatfaj lenne, amit kiemelten védeni kellene, hanem vissza kell állítani a tudományos alapon működő vadgazdálkodást és szabályozni kell a medvepopulációt” – emlékeztetett a prefektus.
Októberben és novemberben Beszterce-Naszód, Vaslui és Fehér megyei rendőrök segítségével több mint ötszáz személy tehette le a vizsgát a B kategóriás gépjárművetői engedély megszerzéséért, és ezzel ismét sikerült másfél hónap alá szorítani az elméleti és a gyakorlati vizsga közötti várakozási időt Sepsiszentgyörgyön.
„Nem hiányoztak az előre nem látható incidensek sem, bár számuk nem mondható aggasztónak, és úgy vélem, hogy a kollégákkal és az illetékes intézményekkel együtt sikerült kezelnünk ezeket” – jelentette ki Ráduly István. Kiemelte továbbá, hogy a lakosságnak rendkívül fontos volna a közintézmények, hatóságok vezetőihez fordulni a felmerülő jogi kérdésekkel, hiszen tanácsadásra, megoldásra is nyílhat lehetőség a meghallgatások során.
Kovászna megye prefektusa legközelebb január 11-én tart meghallgatást Baróton, jelentkezni a 0267 315 444-es telefonszámon lehet.
Fotó: Kovászna megyei prefektúra
Szeretlek SEPSÎSZENTGYÖRGY.
VIGYÁZZUNK A TISZTASÁGÁRA.
Moss kezet, maradj otthon, slava ukraini, globális felmelegedés… Ezeket kihagytad!
Sohivatal,semmitevo poszt az ingyeneloknek.Seprut a kezébe minden prefektusnak,valami hasznosat tenn legalabi
Komoly kihivas volt az idosok elhelyezese ,,idezet a kiertekelobol ,, .Miert lett volna kihivas???? hiszen a prefektus urnak ott van a panzioja Bikfalvan akar oda is vihette volna az idosoket !
Varjak , koldusok, egyre több idegen vendégmunkás, az utcán békésen(?!) sétáló ismét hajléktalan elmebetegek?Nem maradt ki véletlenül a beszámolóból?