Nem a jutalomért, hanem az adás öröméért lelkesednek a gyermekek
Ötödik alkalommal hirdette meg a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi szerveze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az egyébként egy nászmenetet megjelenítő farsangolókat idén Opra Csongor vezette mint vőfély. Őt további négy pár követte lóháton, köztük a farsangi menyasszony és a vőlegény. A végén haladt a bolondszekér, melyben szintén jókedvű fiatalok ültek, akik a magyar zenevilág széles repertoárjából válogatva daloltak, közben-közben pedig nagyokat kurjongattak.
A menetet végig érdeklődők követték, s amely kapu előtt megálltak, ott rendszerint fiatal lányok kínálgatták őket finom, ropogósra sült pánkóval, szendviccsel, netán egy pohár pálinkával vagy borral. Egy-egy ilyen megálló alkalmával a zenészek a házigazda kedvenc nótáját húzták, amiért cserébe a már említett kínálmáción kívül a gazda feladata volt diszkréten pénzzel is jutalmazni a farsangolókat.
Nagyjából, mondhatni, az egész falu az úton volt a farsang alkalmával, ami nem is csoda, hiszen, mint többen mondták, Ürmösön ez a legnagyobb ünnep. Idősek sem tudtak konkrétan választ mondani arra, meddig nyúlik vissza ez a szokás, csak annyit válaszoltak, hogy így volt „már az ő idejükben” is. Némelyikük egy-egy szívhez szóló magyar nóta után könnyet is hullatott, valószínűleg emlékezve a már elmúlott szép időkre, fiatalságukra.
A menet a vonatállomásra is kitért, itt hosszabb ideig időztek, de vonat nem jött, amit végül senki sem bánt, mert addig is – a fúvósok mellett – a Hargita megyei Abásfalváról érkezett zenészek húzták kitartóan a nótacsokrot, sokak örömére. A farsangolók végül az unitárius papilakra tértek be, ahol Szabó Előd lelkész és neje fogadta őket gazdag kínálmációval, vidám hangulattal.
Gyerő Barna polgármester lapunknak elmondta, mint másutt, Ürmösön is az a baj elsősorban a farsanggal, hogy kevés a fiatal, aki már szerepet vállalna benne: egyre fiatalabbakhoz kell folyamodni. A vőfély kiválasztása például úgy történik, hogy a szervezők a lovat legjobban megülő, legtapasztaltabb fiút kérik fel erre a szerepre, idén ezt a szemmel láthatóan nagyon fiatal Opra Csongor vállalta, aki elmondta, hogy ez már a negyedik alkalom, amikor lóháton járja végig a farsangot.