Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Máthé elmondta, elképzelhető, egyesek nem tudják, hogy például a nyomtatók utángyártott tonerkazettája is veszélyes hulladéknak számít, ezért nem szabad a műanyag közé dobni, de az már kevésbé valószínű, hogy a számos figyelmeztetés, médiában történő felvilágosítási, gyűjtési kampányok ellenére se tudják 2020-ban az emberek, hogy az elemek nem kerülhetnek a vegyes háztartási szemétbe.
– Sajnos kevés elem jut el az erre a célra – üzletekben, a központi zöldségpiacnál – kihelyezett gyűjtőpontjainkra. Megvan az a réteg, amely foglalkozik az elemgyűjtéssel, és vannak, akiket ez továbbra sem érdekel. De beszélhetünk a kidobott, lejárt gyógyszeripari termékekről is: a gyógyszertáraknak ugyan van szerződésük veszélyes hulladékot elszállító cégekkel, de itt más a fizetési rendszer, így sokszor a vegyes hulladékba is belekerül a lejárt gyógyszer. Azt sem értjük, hogy ennyi év tájékoztatás után miként fordulhat elő, hogy akár a kórháznál vagy kisebb orvosi magánrendelőknél még mindig a szelektív hulladék közé dobják a használt fecskendőket, perfúziós kellékeket. Az alkalmazottaink, amikor ilyent észrevesznek, joggal idegenkednek, hiszen ezek veszélyes hulladékok, és eszerint kellene kezelni – háborgott Máthé.
Sok gondjuk akad a vegyes hulladék közé „kevert”, így leadott gumiabroncsokkal is, hiszen ezek is veszélyes hulladéknak számítanak. A gumikat amúgy – előzetes kérésre – lomtalanításkor bérmentve elszállítják.