Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A láttamozáshoz – a koronavírus-járvány miatt életbeléptetett korlátozó intézkedések miatt, a korábbi gyakorlattól eltérően – az életjáradékot élvezőnek nem kell személyesen megjelennie az APIA-nál, a dokumentumokat elektronikus úton, postán vagy futárral is elküldheti.
Az APIA-nak a következő dokumentumok másolatát kell megküldeni: személyi igazolvány, életjáradékkönyv és érvényes bérleti szerződés.
Az érvényben lévő jogszabályok értelmében életjáradékra jogosult az a földtulajdonos, aki megművelés céljából eladja, vagy bérbe adja földterületét.
A törvény hektáronként évi száz eurónak megfelelő lejt állapít meg az eladott, és ötven eurót a bérbe adott területek után. Az életjáradékot a (láttamozott) életjáradékkönyv alapján folyósítják legkésőbb november 30-áig, a folyamatban lévő évet megelőző évre. Az intézkedésnek az a célja, hogy minél kisebb földterület maradjon parlagon.
Az APIA adatai szerint a 2019-es esztendőre 37.532 személynek 46,75 millió lejnyi életjáradékot fizettek ki.