Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ha eddig opcionálisan választható volt a gimnáziumi osztályokban az informatika, ősztől kötelezővé válik már az 5. osztályban – az új tanterv szerint. Az anyag lépcsőzetesen épül fel, az alap ötödikben a számítógépek használatának elsajátítása (e-mail-cím létrehozása, levélírás, böngészők használata stb.), a nagyobb osztályokban majd a programozás is szerepel a tantervben.
Kivételesen a tanügyminisztériumnak ebben az intézkedésében nem talál kivetnivalót az ember (hacsak azt nem, hogy megkéstek vele), szokás szerint az alkalmazásán csúszhatnak el, ugyanis az oktatás feltételei nem mindenütt adottak.
– Ami az emberi erőforrásokat illeti, átképzéseket kell majd szervezni, hogy mindenütt legyen informatikatanár, de kezdetben a matematika szakosok oktatják majd e tantárgyat – nyilatkozta Kiss Imre Kovászna megyei főtanfelügyelő. – A tárgyi feltételek formailag megvannak, hiszen legalábbis a községközpontokban, ahová többnyire járnak az ötödikesek, mindenütt vannak az iskolákban informatikalaborok, más kérdés, hogy hány számítógépre jut egy gyermek, vagy milyen korszerűek azok. A kormányprogramban benne van ugyan az iskolák számítógépes felszereltségének a modernizálása, csak konkrét lépések nem születtek még ebben az ügyben – mondta a főtanfelügyelő.
– Az algoritmikus gondolkodást 9–10 éves korban optimális elsajátítani – vélekedik Kubánda Miklós, a Székely Mikó Kollégium aligazgatója és informatikatanára az új intézkedésről, aki – legalábbis városon – jónak látja az informatikalaborok felszereltségét. Ingyenesen letölthető (de a minisztérium által ajánlott) szoftvereket is fel lehet használni az oktatáshoz. Meglátásában azonban van középút, ha valaki egyéni belátása szerint mást is szeretne alkalmazni az órán.