Héjja Tamás, azaz Tamaka, már több éve Angliában dolgozik, de ennek ellenére sokkal többet tud szülővárosáról, Kézdivásárhelyről, mint sokan, akik ott élnek. Ennek gyakorlati haszna is van, hiszen az által működtetett Kézdivásárhelyi Infó Centrum oldalon minden helyi esemény fellelhető, mármint az a kevés, ami van.
Aki azt hiszi, hogy az által meghonosított, és minden évben megszervezett Újévi meleg étel elnevezésű megmozdulás azért jött létre, hogy a város rászorultjait ingyen ebédben részesítse, az téved. Ez csupán egyik hozadéka volt, de nem ez volt, és mai napig sem ez a meghatározott célja.
„A kézdivásárhelyi közösségi élet hiánya, és ezen belül a város pangó főtere, a szellemváros-érzet volt az, ami arra késztetett, hogy ez a megmozdulást megszervezzem” – mondta el lapunknak Héjja Tamás. – Minden újévben utcabált szerveztek, hol itt, hol ott, aztán ha kimozdultál a nagyvilágba, vagy netán bekapcsoltad a tévét, és mutatták, milyen nagy buli vannak, aztán itthon, ha kimentél a központba, csak azt láttad, hogy mindenki piciben nyomja, egy kis tűzijáték, petárdák. Ekkor fogalmazódott meg bennem, hogy szervezzek valamit újév környékén, valami nagyon egyszerűt, nem a nagy showra helyezve a hangsúlyt, egy olyan alkalmat, ahol az ismerősök összefuthatnak, egyet falnak, melegednek, egy jó szót szólnak egymáshoz. És működött, mai napig működik”.
Működött január 7-én délután is, hiszen a főtéren kisebb baráti csoportosulások verődtek össze, az emberek beszélgettek, falatoztak, a Zöld Nap Egyesület önkéntesei pedig kitartóan mérték a finom, kolbászos lencselevest. A melegétel-osztás 15 órakor kezdődött, és sötétedésig tartott. Olyanok is akadtak, akik csak beszélgetni jöttek ki, a szívből jövő ételadagot pedig felcsomagolva vitték haza. A kezdeményező sürgött, forogott, beszélgetett, fotózkodott, mindenkihez volt egy jó szava.
„Elégedett vagyok az idei akcióval is, és mindig elégtétel, ha megszervezhetem. Az ember készül, vannak elképzelései, nyilván ezek menetközben változnak, de már pusztán az jólesik, hogy közeli ismerősök, barátok ajánlják fel a segítséget, hogy be szeretnének kapcsolódni, mert azt mutatja, van értelme” – hangsúlyozta.
Szavait felhívásként is lehet értelmezni, Héjja Tamás várja azok jelentkezését, akik szívesen társulnának, akik hasonlóan gondolkodnak, mert talán közösen könnyebb felrázni a Csipkerózsika-álomba zuhant várost.
„Számomra rendkívül fontos, hogy sikerül kimozdítani az embereket, ki a gépek, tévék, és most, amikor mindenki siet, sikerül egy szombat délután megállni egy szóra” – nyomatékosította ismételten céljait.
Sok ilyen nemeslelku embert adjon a jo Isten , aki szereti a kozosseget es a szulo varosat !Minden elismeres iranta , jonak lenni jo !