Már évekkel ezelőtt átvitte a termelés jó részét Ukrajnába.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„A gyár adminisztrátora szerint a fő befektetőkkel és a részvényesekkel még nincs letárgyalva, hogy mi lesz ezután, hivatalos átiratot még nem kapott a Kovászna Megyei Munkaerő-foglalkoztatási Ügynökség” – mondta a Székelyhonnak Kelemen Tibor igazgató, aki szerint több nadrággyár szűkíti, összevonja különböző egységeinek tevékenységét. Az említett cégcsoporthoz tartozó baróti nadrággyárat is bezárták, a személyzetet Sepsiszentgyörgyre szállítják.
A munkaerő-foglalkoztatási ügynökség szempontjából azonban az a fontos, hogy aki akar, az még dolgozhasson – mondta Kelemen, akinek tudomása szerint az RGT alkalmazottjaiból már többen elszivárogtak az utóbbi időben, de még még mindig több mint 200-an vannak. A szomorú dolog az, hogy a kollektív munkaszerződésben nincsen meghatározva, hogy joguk van végkielégítéshez, tudtuk meg a hivatal vezetőjétől.
Edler András György, a Kovászna Megyei Kereskedelmi Kamara elnöke érdeklődésünkre közölte, a gyár már 2022 óta csődvédelem alatt áll, ami azt jelenti, hogy a csődbiztos által készített terv alapján még megpróbálják fenntartani a tevékenységét, kielégíteni a beszállítóknak való tartozásokat. Úgy tűnik, ez nem sikerült, mert az ANAF oldalán március 31-én feltüntetettek szerint az RGT összesen több mint 16 millió lejes adóval, illetékkel tartozik az államnak és további 77 cég felé van adóssága.
A dr. Dietrich Bock vezette cégcsoport több mint harminc éve van jelen a megyében, több nadrággyárat is működtetett, a 2000-res évek elején még 1700 alkalmazottat foglalkoztatott. Az egyik legnagyobb egységüket, az esztelneki RHM Pants-t 2020-ban zárták be a koronavírus-járvány okozta szerződéskiesések miatt.
De nemcsak ez nehezítette a könnyűipari létesítmények helyzetét: az ágazatban felerősödött a konkurencia, csökkentek az árak, sok cég Európán kívülre költöztette a termelést, a nadrággyáraknak pedig olyan új elvárásoknak is meg kellett felelniük, mint a fenntarthatóság, a magasabb szintű társadalmi felelősségvállalás, a testreszabott termékek iránti igény, magyarázta a cégcsoport igazgatója, aki az utóbbira okra reagálva akkor az online, egyéni igények alapján készített termékek előállításában látott megoldást.
Fotó: RGT Romania/Facebook
Már évekkel ezelőtt átvitte a termelés jó részét Ukrajnába.
Ki nyeli le az adósságot?! Fogadom a végső vesztes az adófizető!!!!!
Ügyesen el intézték valamikor a Bock urat az a pár szemely akik Esztelneken magyarul csődbe vitték a gyárat. Sorolható lenne pár név de inkább nem!!!
A tancnak vege! A kizsakmanyolas mar nem megy ezert lelepnek kb ennyi!
Az éhbérért dolgoztatók, már surólják tenyereik!!!
Ezek a gatyagyárak a modern rabszolgaság jó példái !
Robotolás reggeltől estig !
És még ezek áspirálodnak majd ha még jobban megvénülnek a PRO URBE díjra………természetesen hogy mindenki jól járjon
Kezd érthető lenni, hogy az új autóik miért német rendszámúak.
Bizalom Bisztonsag EGGYUTT GYOZNI FOGUNK HAJRA !!!
Mese habbal. Költséges volt a munkaerő, ezért bebuktatták. Aztán csodák csodája majd újraéled Bangladhesben.